bitsonicbitsonicBitsonic prezentuje testowe wydanie syntezatora wavetable WT-01 RED, działającego niezależnie od programu host. Zwracam uwagę, iż nie jest to wtyczka VST. Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat ewentualnej dostępności wydania VST oraz czy po zakończonych testach instrument będzie na licencji free.

Przeczytaj również: Darmowy Cybermath: syntezator wavetable

Trzeba przyznać że inferfejs WT-01 RED wygląda „groźnie”, jednakże po krótkim obyciu, okazuje się że nie jest tak źle. Możliwość dwukrotnego powiększenia wtyczki zdecydowanie ułatwia pracę na mniejszych monitorach. Ilość kontrolerów jest pokaźna. To co godne uwagi to wbudowany edytor fal , możliwość ładowania własnych plików wavetable, sekcja arpegiatora z możliwością jednoczesnego odgrywania dwóch sekwencji, rozbudowana sekcja efektów, 210 gotowych presetów.

Instalator wtyczki pobieramy bezpośrednio ze strony producenta (nie ma konieczności rejestracji). W trakcie instalacji nie ma możliwości zdecydowania o lokalizacji, do której instalujemy instrument. Podczas pierwszego uruchomienia będziemy poproszeni o podanie adresu mailowego (na potrzeby wpisania nas na listę mailingową firmy Bitsonic)

 

wt-01-red

Free Download

WT-01 RED pobieramy za darmo ze strony Bitsonic (Wielkość pobieranego pliku 21,9 MB)