roland​Z okazji 40-lacia wprowadzenia na rynek perkusyjnej maszyny TR-808 firma Roland udostępniła nieodpłatnie jej wirtualne wydanie (oferta ważna do końca sierpnia 2020). Różnica w brzmieniu pomiędzy pierwowzorem a wersją cyfrową jest niezauważalna. Mamy ewidentnie do czynienia z najlepszą rekreacją tegoż urządzenia.

Interfejs wtyczki nawiązuje do layoutu oryginału. Jak na obecne czasy przystało nie obyło się bez wzbogacenia wtyczki o kilka dodatków, w tym możliwość zapisu sekwencji oraz zestawów. Sekwencer daje użytkownikowi do dyspozycji 8 wariacji na pattern.

Przeczytaj również: BL-303 bezpłatna emulacja syntezatora Roland TB-303 VST4Free

​Do aktywacji wtyczki wymagana jest aplikacja Roland Cloud Manager. Po okresie próbnym można nabyć wtyczkę na zasadzie licencji miesięcznej (20 dolarów) bądź dożywotniej (149 dolarów).

Wtyczka Roland TR-808 dostępna jest w formatach VST, AU, oraz AAX i działa na komputerach klasy PC oraz Mac wyłącznie w 64-bitowych aplikacjach DAW.
​​

808-plugin

wavesWtyczka Berzerk to plugin z pomocą którego przesterujesz dźwięku. Ten znów do pobrania bezpłatnie! Jeśli nie udało się Tobie skorzystać z oferty bezpłatnego pozyskania tego efektu w ramach ubiegłorocznej edycji Black Friday, teraz jest ku temu doskonała okazja.

Producent nie informuje, jak długo ważna będzie powyższa oferta dlatego warto się pospieszyć.

waves_blackfriday waves audio waves-berzerk plugin

Pobierz bezpłatnie wtyczkę - link poniżej

veber audioGrupa Surge Synth Team udostępniła zaktualizowane wydanie bezpłatnego syntezatora Surge. Instrument dostępny jest w formacie VST3. Aktualne wersja 1.7.0

Ten hybrydowy syntezator jeszcze w 2010 roku dostępny był w cenie 99 Euro.

Przeczytaj również: Dead Duck Deducktion bezpłatny syntezator VST

surge

Z najistotniejszych zmian należy wymienić odświeżony interfejs w ciemnych kolorach. Dla wielbicieli pierwotnej skórki spieszę z informacją że ta nadal jest dostępna (będąc domyślną). W najbliższym czasie można spodziewać się wysypu skórek kreowanych przez wielbicieli aplikacji.

Kolejne zmiany dotknęły modułu efektów. W instrumencie rozbudowano możliwości efektu pogłosowego

Pobierz wtyczkę Surge bezpłatnie.

Izotope Ozone - Ozone 4.0 zapowiedźWtyczka Ozone 9 Elements to jeden z masteringowych produktów firmy iZotope, który aktualnie można pozyskać bezpłatnie. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ oferta jest ważna tylko do 5 czerwca 2020.

ozone-9-elements

Ozon 9 Elements to okrojone wydanie flagowego oprogramowania Ozon 9 Advanced. Na pokładzie znalazł się moduł Master Assistant odpowiedzialny za analizę przetwarzanego sygnału oraz automatyczne sugerowanie właściwego presetu korygującego przetwarzany materiał. Rekomendowane przez wtyczkę ustawienia można zmodyfikować wykorzystując do tego celu moduły o angielskich nazwach Imager, Maximizer, oraz Equalizer.

Przeczytaj również: Najlepsze wtyczki VST tylko na VSTi.pl

W jaki sposób pozyskać oprogramowanie bezpłatnie?

0aFirma Analog Obsession udostępniła wszystkie swoje wtyczki na licencji donationware – płacisz tyle ile chcesz.

Wtyczki oferowane na stronie producenta można pobrać bez rejestracji, czy aktywacji. Istnieje jednak możliwość wsparcia producenta poprzez aktywację subskrypcji (z miesięczną opłatą na poziomie 5 dolarów). Subskrypcja jest opcjonalna, i można z niej zrezygnować w dowolnym momencie.

Co ciekawe producent prowadzi dalsze prace nad rozwojem swoich projektów. Nie jest jednak jasne, jaki jest zakres aktualnych prac, czy zobaczymy nowe wtyczki, czy wsparcie dla aktualnie istniejących projektów.

Poznaj również: Najlepsze bezpłatne SYNTEZATORY WTYCZKOWE - musisz je mieć!

Producent specjalizuje się we wtyczkach typu korektory, kompresory czy narzędzia odpowiedzialne za nasycanie sygnału. Producent ostatnimi czasy rozszerzył swoją ofertę o serię kostek gitarowych.

analogobsession

0aFirma Orchestral Tools zaprezentowała paczkę bezpłatnych sampli orkiestrowych podpartych silnikiem aplikacji SINE Player, dzięki której z sampli można korzystać jak z instrumentu wtyczkowego. Instrument nazwano Layers.

Całość waży 17 GB! Wszystkie brzmienia podzielono na kilka kategorii: pełna orkiestra, instrumenty dęte, trabki, instrumenty smyczkowe.

Poznaj: Best FREE Music Production Software

orchestral-tools-layers

Wszystkie próbki zarejestrowano w Berlińskim Studio Teldex Scoring Stage. Do nagrań wykorzystano najwyższej jakości sprzęt z mikrofonami ustawionymi wielokierunkowo na rejestrowany instrument. W nagraniach uczestniczyli profesjonaliści z orkiestry berlińskiej.

Na duży plus interfejs użytkownika, skrojony na miarę początkujących, bez zbednych parametrów sterowania.

Biorąc pod uwagę powyższe, instrument jest godny zainteresowania. Bezpłatną kopię pobrać można z poniższej lokalizacji (wymagany ważny adres mailowy).

Audio DamageFirma Audio Damage udostępniła bezpłatny efekt kompresora RoughRider3 w formatach VST, VST3, AU, oraz AAX. Wtyczka do prawidłowego działania wymaga aplikacji nadrzędnej typu DAW digital audio workstation operaującej w środowisku PC, Mac czy Linux. RoughRider3 jest dostępny również na systemy iOS oraz w wersji nie wymagającej DAWa – StandAlone.

RoughtRider 3 ociepli sygnał za sprawą szerokiego zakresu dynamiki, powodując ocieplenie sygnału. Świetnie współdziała z materiałem perkusyjnym głównie w postaci perkusji akustycznej oraz elektronicznej. Ciekawe rezultaty osiągnąć można podczas kompresji brzmień gitary, basu czy nawet wokalu.

Przeczytaj również: Topowa 10 bezpłatnego oprogramowania do produkcji muzyki

roughrider-3

Najnowsze wydanie wprowadza usprawnienia wpływające na komfort pracy oraz kilka długo wyczekiwanych funkcjonalnści. Jedną z nich jest opcja side-chainingu.

Plugin wzbogacono o pełnopasmowy tryb, który pozwala na uzyskanie bardziej transparentnego brzmienia.

Odświeżony interfejs wtyczki RoughRider3 uzupełniono o możliwość sterowania wzmocnieniem na wejściu oraz wyjściu.

0aJedna z wtyczek zasilająca do tej pory oprogramowanie Studio One, kompatybilna z formatami VST3, AU, oraz AAX: VU Meter oferowana jest bezpłatnie. Producentem jest firma PreSonus. UV meter to proste narzędzie pomiarowe pomagające podczas miksingu.

Poznaj również: mvMeter bezpłatną wtyczkę typu VU Meter firmy TBProAudio

vu-meter

Użytkownik posiada możliwość ustawienia czułości oraz zakresu działania. Plugin oferuje gotowe rozwiązania w postaci 4 presetów (-18 dB, -12 dB, -6 dB, oraz 0 dB).

Do pozyskania wtyczki wymagane jest podanie ważnego adresu mailowego oraz zainstalowanie aplikacji typu Presonus Hub, która obsługuje proces pobrania oraz instalacji.