veber audio Grupa Surge Synthesizer Team udostępniła zaktualizowane wydanie wirtualnego syntezatora Surge (dystrybuowanego na licencji open-source) działającego pod kontrolą systemów operacyjnych Windows, macOS, and Linux w aplikacjach DAW wspierających technologię VST.

Instrument generuje brzmienie w oparciu o 8 oscylatorów (klasyczny, sinus, wavetable, window, FM2, FM3, S&H, oraz Audio In). Na pokładzie znajduje się solidna matryca modulacji, filtr działający w kilku trybach, blok efektów i wiele więcej.

Poznaj również: Bezpłatne SYNTEZATORY wtyczkowe TOP 20

Ostatnia aktualizacja, wprowadza kilka nowych rozwiązań i funkcjonalności, oraz nową skórkę. Jak wyglądają nowe szaty wtyczki można zobaczyć poniżej.

surge VST

Królewska skórka (Royal skin) dostępna jest w pastelowych kolorach o obniżonym kontraście. Poprzednia była dużo ciemniejsza. Istnieje możliwość skalowania interfejsu jak i zmiana samej skóry (do tego celu należy wykorzystać przycisk Menu ulokowany w prawym dolnym rogu).

Z nowych filtrów należy wspomnieć o dwóch klasycznych modelach drabinowych oraz jednym pochodzącym z syntezatora OB-Xd. Sam filtr K-35 pochodzi z wtyczki Odin 2. Usprawnienia dotknęły również samego menu wyboru filtra, a które aktualnie otrzymało nowe kategorie.

Sekcja FX stanowi zbiór aż 59 efektów. Kolejnym usprawnieniem jest wielosegmentowy generator obwiedni MSEG stanowiącej źródło modulacji.

Pobierz wtyczkę Surge bezpłatnie - link poniżej

Tylko do 30 grudnia niepowtarzalna okazja pozyskania wtyczki producenta SampleTanka 4 -  IK Multimedia Syntronik Memory-V (wartości €49.99).

Czym jest Memory-V?

To oparta na gotowych próbkach emulacja legendarnego syntezatora analogowego Memorymoog. Pierwowzór swego czasu był uznawany, jako najlepszy analogowy polifoniczny syntezator z 18 oscylatorami na pokładzie, odpowiedzialnymi za generowanie tłustego brzmienia. Całość oparto na silniku Syntronika

Przeczytaj również: Bezpłatna emulacja Mooga Concertmate MG-1 VST4Free

syntronik-free

Jak bezpłatnie pozyskać wtyczkę? Szczegóły poniżej:

0aFirma KV331 Audio udostępnia bezpłatnie wtyczkę SynthMaster Player (wartości $29). Oferta ważna tylko do 4 stycznia 2021. Instrument dostępny jest w formatach: VST, AU oraz AAX I działa na komputerach klasy PC oraz Mac.

Tytułowej wtyczki nie należy mylić z innym bezpłatnym produktem SynthMaster Player Free (a który zawsze był i pozostanie bezpłatny). Prezentowana wersja posiada na pokładzie aż 1800 gotowych brzmień (w przeciwieństwie do wersji bezpłatnej, która liczy ich 500).

Przeczytaj również: Bezpłatne SYNTEZATORY wtyczkowe TOP 20

SynthMaster Player pozostaje nadal ograniczony w zakresie parametrów, które można edytować (jest ich tylko 12) – pozostałe są zablokowane i zarezerwowane dla edycji SynthMaster (bez słowa Player), co oznacza, że użytkownik nie ma możliwości kształtowania własnych brzmień od podstaw. W większości przypadków mamy możliwość edycji odcięcia filtra, rezonansu czy wybranych ustawień w ramach modułu modulacji. Użytkownik posiada również możliwość dezaktywacji modułu efektów.

tonelib-gfx

Jeśli jesteś wielbicielem kreowania nowych brzmień to SynthMaster Player NIE jest dla Ciebie. Jeżeli zaś szukasz syntezatora z bogactwem gotowych brzmień, które możesz w niewielkim stopniu podrasować – to ta okazja nie powinna Tobie przejść koło nosa.

Po bezpłatną kopię wtyczki SynthMaster Player odsyłam na poniższą stronę.

waves Firma Waves Audio z okazji piątkowgo Black Friday udostępniła bezpłatnie wtyczkę stanowiącą ciekawe narzędzie do miksowania wokalu głównego: CLA EchoSphere, z możliwością pobrania tylko przez określony czas. Plugin stanowi połączenie efektów: slap delay oraz pogłosu talerzowego.

W tym miejscu warto przypomnieć ubiegłoroczną (2019) wtyczkę przesteru Berzerk czy plugin Sibilance eliminujący głoski syczące (to już rok 2018).

Oto lista najlepszych bezpłatnych wtyczek odpowiedzialnych za generowanie przesterowanego sygnału w formacie VST

Informacja o wtyczce pojawiła się z tygodniowym wyprzedzeniem (o czym informowałem tutaj) a zainteresowani byli proszeni o rejestrowanie się na stronie producenta. Raz aktywowana na koncie pozostanie tam dla Ciebie na stałe.

Na poniższym zdjęciu zaprezentowano oba moduły: slap delay oraz plate reverb

cla-echosphere vst od waves audio

 

Pobierz wtyczkę EchoSphere

wavesJuż tradycją stało się, że firma Waves Audio każdego roku z okazji Black Fridays prezentuje bezpłatny plugin dla wszystkich zainteresowanych. W tym roku będzie to wtyczka o nazwie CLA Plugin. Zainteresowani mogą już zapisywać się do NEWSLETTERA (do 27 listopada 2020)

W tym miejscu warto przypomnieć ubiegłoroczną (2019) wtyczkę przesteru Berzerk czy plugin Sibilance eliminujący głoski syczące (to już rok 2018).

Oto lista najlepszych bezpłatnych wtyczek odpowiedzialnych za generowanie przesterowanego sygnału w formacie VST

Jak zwykle, producent nie pozostawia nam żadnych szczegółowych informacji na temat tegorocznego pluginu. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną ujawnione podczas tegorocznego Black Friday (a ten w tym roku przypada na 27 listopada).

waves_blackfriday waves audio waves_claplugin

Tak niewielka ilość informacji nie pozwala jednoznacznie stwierdzić, do czego będzie można wykorzystać wtyczkę. Można próbować zgadnąć, że będzie to multiefekt umożliwiający wykonanie konkretnego zadania w projekcie muzycznym. Tutaj wystarczy odwołać się do nazewnictwa już istniejących pluginów z seri CLA: CLA Drums, CLA Vocals, czy CLA Bass. Ma to sens.

To, co na pewno wiadomo na temat wtyczki to to, że będzie ona częścią serii sygnowanej podpisem Chrisa Lord-Algea.

Zarejestruj się już teraz: Waves Black Friday Freebie

 

Wusic - EVE v2.5Producent Wusik udostępnił bezpłatnie wtyczkę Wusik ZR. Instrument pierwotnie można było zakupić w kwocie 99 dolarów. Wtyczka dostępna jest w formatach: VST, VST3, oraz AU i działa pod kontrolą systemów PC oraz MAC.

Instrument swoje działanie opiera na gotowych próbkach, z możliwością wczytania ich do 4 niezależnych stref. Takie działanie daje możliwość nakładania barw. Instrument posiada 32-głosową polifonię. Sekcja efektów składa się modułów opartych na pakiecie MDA FL bundle

Interfejs nie jest specjalnie nowoczesny, jednakże przemyślana organizacja sprawia, że ten spełnia swoją rolę. Nie ma możliwości skalowania layoutu, istnieje jednak możliwość dostosowania wielkości wtyczki na ekranie a dokładniej jej wysokości.

Na pokładzie użytkownik znajdzie 128 gotowych barw.

Poznaj również : Najlepsze bezpłatne SYNTEZATORY WTYCZKOWE - musisz je mieć!

wusik-8000-free

Pobierz bezpłatną kopię wtyczki Wuzik ZR - link poniżej

roland​Z okazji 40-lacia wprowadzenia na rynek perkusyjnej maszyny TR-808 firma Roland udostępniła nieodpłatnie jej wirtualne wydanie (oferta ważna do końca sierpnia 2020). Różnica w brzmieniu pomiędzy pierwowzorem a wersją cyfrową jest niezauważalna. Mamy ewidentnie do czynienia z najlepszą rekreacją tegoż urządzenia.

Interfejs wtyczki nawiązuje do layoutu oryginału. Jak na obecne czasy przystało nie obyło się bez wzbogacenia wtyczki o kilka dodatków, w tym możliwość zapisu sekwencji oraz zestawów. Sekwencer daje użytkownikowi do dyspozycji 8 wariacji na pattern.

Przeczytaj również: BL-303 bezpłatna emulacja syntezatora Roland TB-303 VST4Free

​Do aktywacji wtyczki wymagana jest aplikacja Roland Cloud Manager. Po okresie próbnym można nabyć wtyczkę na zasadzie licencji miesięcznej (20 dolarów) bądź dożywotniej (149 dolarów).

Wtyczka Roland TR-808 dostępna jest w formatach VST, AU, oraz AAX i działa na komputerach klasy PC oraz Mac wyłącznie w 64-bitowych aplikacjach DAW.
​​

808-plugin

wavesWtyczka Berzerk to plugin z pomocą którego przesterujesz dźwięku. Ten znów do pobrania bezpłatnie! Jeśli nie udało się Tobie skorzystać z oferty bezpłatnego pozyskania tego efektu w ramach ubiegłorocznej edycji Black Friday, teraz jest ku temu doskonała okazja.

Producent nie informuje, jak długo ważna będzie powyższa oferta dlatego warto się pospieszyć.

waves_blackfriday waves audio waves-berzerk plugin

Pobierz bezpłatnie wtyczkę - link poniżej