0aProducent oprogramowania - SampleScience udostępnił bezpłatny instrument oparty na gotowych próbkach Oberom, z brzmieniami wirtualnego instrumentu Oberon firmy Land of Cockaigne (który nie jest już dostępny). Instrument przygotowano w formatach VST, VST3, and AU. Ten działa na komputerach klasy PC oraz Mac.

Poznaj również: Listę 20 najpopularniejszych programów do produkcji muzyki

SampleScience przygotował w sumie 16 presetów. Brzmienia można personalizować z pomocą obwiedni ADSR oraz LFO. Na pokładzie znalazł się równie prosty efekt pogłosowy.

Pomimo swojej prostoty nie jest to specjalnie wszechstronny instrument. Na plus niewielkie obciążenie procesora (właściwie zerowe) a to wszystko za sprawą stremowania brzmień bezpośrednio z dysku.

Przy okazji warto wspomnieć o innym bezpłatnym pluginie SQ8ROM tegoż producenta z brzmieniami syntezatora SQ8L.

samplescience_oberom

Wtyczkę Oberom pobieramy bezpłatnie ze strony producenta (nie ma konieczności rejestracji).

0aProducent KV331 Audio udostępnił bezpłatnie wtyczkę SynthMaster Player stanowiącą okrojone wydanie komercyjnego pluginu SynthMaster. Ten dostępny jest w formatach: VST, AU oraz AAX I działa na komputerach klasy PC oraz Mac. Rejestracja jest obligatoryjna.

SynthMaster Player to świetna propozycja dla "Presetowców". Na pokładzie 500 gotowych brzmień (wersja komercyjna zawiera ich w sumie 1800).

tonelib-gfx

Po bezpłatną kopię wtyczki SynthMaster Player odsyłam na poniższą stronę.

Numer seryjny jest powiązany z podanym w formularzu adresem mailowym. Dane te wprowadzamy do formularza podczas pierwszego uruchomienia wtyczki.

0aFirma Nembrini Audio udostępniła bezpłatne wydanie wzmacniacza gitarowego Crunck V2. Plugin dostępny jest w nastepująych formatach VST, VST3, AU, oraz AAX. Działa na komputerach klasy PC oraz Mac.

W porównaniu do pierwszego wydania, producent skupił się na zwiększeniu możliwości wtyczki oraz poprawy jakości brzmienia. To co nie uległo zmianie, to status wtyczki. Nadal dostepna jest bezpłatnie.

Interfejs jest bardzo przejrzysty i zawiera standardowy pakiet parametrów, and którymi mamy władzę. Brzmienie ukształtujemy z pomocą 3-pasmowego korektora. Na pokładzie wtyczki znalazł się symulator piecyka oparty na odpowiedziach impulsowych, który gromadzi 30 gotowych ustawień. Moduł odpowiedzi impulsowych można dezaktywować.

Poznaj również: ToneLib GFX potężna aplikacja dla gitarzystów ala Guitar Rig VST4Free

Wtyczka sprawdzi się w produkcjach typu rok czy muzyce pop a nie specjalnie tam, gdzie potrzeba ostrzejszego gitarowego brzmienia. Wtyczkę dedykuję wszystkim początkującym.

tonelib-gfx

Pobierz wtyczkę ToneLib GFX bezpłatnie – link poniżej

Izotope Ozone - Ozone 4.0 zapowiedźOzone 8 Elements to pakiet masteringowy stanowiący okrojone wydanie flagowego iZotope Ozone 8 Advanced. PAKIET TEN DOSTĘPNY JEST ZA DARMO JESZCZE TYLKO DZIŚ. Jest on jednocześnie zapowiedzią kolejnego wydania komercyjnego oprogramowania Ozone v 9.0

Poznaj równeż: The best free mastering software czyli najciekawsze darmowe narzędzia do masteringu

Tytułow Ozon 8 Elements składa się z trzech narzędzi: Ozone Imager, Ozone Maximizer, oraz Ozone EQ. Do tego dochodzi moduł Master Asistant, który analizuje zmiksowany sygnał audio celem określenia optymalnego punktu wyjściowego ułatwiającego rozpoczęcie procesu masteringu.

Ozone 8 Elements dostępny jest w formatach VST, VST3, AU, AAX, or RTAS i działa pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC oraz Mac.

Po uzyskaniu bezpłatnej kopii pakietu (link poniżej) Ozone 8 Elements, otrzymasz również 16-cyfrowy kod autoryzujący, który jest niezbędny do aktywacji wtyczki podczas pierwszego uruchomienia. Aktywacja odbywa się z wykorzystaniem adresu mailowego na który założone zostało konto na stronie producenta.

ozone-8-elements

0aFirma FananTeam prezentuje Brassinematic, wirutalny instrument z brzmieniami orkiestrowymi wybranych instrumentów dętych. Wtyczka została napisania przy uzyciu oprogramowania FlowStone i działa pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC oraz Mac.

Wtyczka jest emulacją 4 różnych instrumentów typu brass (saksofon typu baryton, waltornia, puzon oraz trąbka). Brzmienia instrumentów można ze sobą miksować, jak i poddawać indywidualnej edycji. Użytkownik może podzielić dowolnie klawiaturę, panować nad modulacją, globalnie odciąć górne bądź niskie częstotliwości.

Na pokładzie znalazł się efektor z pakietem 8 efektów: saturation, delay, chorus, reverb, compressor, EQ, phaser, oraz tremolo.

Efekty można zapiąć globalnie (a nie do poszczególnych instrumentów). Choć sam interfejs zaprojektowano ze smakiem, to jest on lekko przestarzały.

brassinematic-advanced

Uzyskane brzmienie to typowe syntetyczne barwy instrumentów dętych. Do pobrania wtyczka wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie producenta.

Pobierz bezpłatnie wtyczkę Brassinematic - link poniżej

0aFirma ToneLib udostępniła bezpłatną wtyczkę odpowiedzialną za modelowanie brzmienia gitary ToneLib GFX, VST, AU, oraz AAX działającą pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC, Mac oraz Linux.

Mamy tutaj do czynienia z pakietem wszystko w jednym. Wybór wzmacniaczy, emulacji kostek jest tutaj znaczny. Interfejs przypomina swym wyglądem ten znany z komercyjnego oprogramowania firmy Native Instruments Guitar Rig czy Amplitube.

Biorąc pod uwagę bogactwo dostępnych emulacji dziwi fakt, że takie oprogramowanie dystrybuowane jest bezpłatnie.

Warto poznać: The best free guitar amp sim czyli najciekawsze darmowe emulacje wzmacniaczy gitarowych

Jakość brzmienia na bardzo wysokim poziomie. Nie uświadczymy tutaj jednak indywidualnego interfejsu każdego z dostępnych modeli czy kostek. Takie rozwiązanie sprawia, że wtyczka jest “lekka” i łatwa w użytkowaniu.

Plugin dostępny jest w sieci już jakiś czas. Na chwilę obecną jest to najlepsza bezpłatna propozycja kierowana do gitarzystów.

Aby zacząc korzystać z wtyczki przechodzimy na stronę producenta (link poniżej). Brak konieczności rejestracji czy aktywacji wtyczki!

tonelib-gfx

Pobierz wtyczkę TonLib GFX bezpłatnie

niOstatnimi czasy firma Native Instruments uaktywniła się na rynku bezpłatnego oprogramowania. Warto przypomnieć o prezentowanym nie tak dawno pakiecie KOMPLETE START a dziś każdy może bezpłatnie pobrać oprogramowanie przeznaczone dla DJów: Traktor DJ2 (pełne wsparcie na systemy Windows, macOS oraz iOS).

Traktor DJ2 to alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na flagowe wydanie Traktor Pro 3. Bezpłatne wydanie posiada kilka ograniczeń, jednakże najistotniejsze funkcje nie zostały pominięte. Na pokładzie znajdziemy istotne narzędzia dla DJa pracującego w oparciu o komputer typu desktop czy laptopa.

Przeczytaj również: Pioneer DDJ-800 oficjalnie zapowiedziany świetny kontroler DJ w cenie

Klika słów o aplikacji Traktor DJ2. Aplikacja posiada dwa odtwarzacze (zamiast czterech w Traktorze Pro 3) z funkcją ustawiania punktów cue oraz pętli, 4 efekty, filtry, korektor na obu kanałach miksera, funkcja wykrywania tempa oraz wysokości. 

Aplikacja daje możliwość strumieniowania muzyki bezpośrednio z serwisów iTunes oraz Soundcloud Go+.

Do minusów należy zaliczyć zredukowaną ilość trybów synchronizacji tempa, brak efektów insertowych, brak możliwości znakowania plików, wsparcie wyłącznie dla kontrolerów Traktor Audio 2, Traktor Kontrol S2 MK3, and Traktor Kontrol Z1. 

traktor dj 2

Aby móc się cieszyć bezpłatną kopią pakietu Traktora DJ 2, należy zarejestrować się na stronie producenta (link poniżej) i pobrać oprogramowanie Native Access license manager software. Po jego instalacji przechodzimy do menagera i logujemy się na konto firmy NI, z poziomu którego otrzymujemy możliwość zainstalowania poszczególnych elementów pakietu.

Pobierz oprogramowanie Native Instruments Traktor DJ 2 ZA DARMO

0aSampleson udostępnił bezpłatnie emulację piana Bass Rhode w postaci wirtualnego instrumentu wtyczkowego Fire (cena wtyczki $29). Instrument dostępny jest w formatach, VST, AU, oraz AAX działającą pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC oraz Mac.

Można go pobrać BEZPŁATNIE przez 60 dni, po zastosowaniu kodu GETINSPIRED. Do generowania brzmienia wykorzystywane jest modelowanie oparte o widmo – algorytm opracowany przez firmę Sampleson. Takie podejscie (zamiast sampli) sprawia, że brzmienia są bardziej ekspresyjne a i instrument wymaga niewielkiej ilości pamięci RAM.

Pobierz odpowiednik: Yong 4Front Rhode - za darmo

sampleson-fire

Interfejs wtyczki wygląda nowocześnie. Poszczególne jego elemeny są jasno oznaczone. Użytkownik może zdecydować o ilości pogłosu czy sile przesteru nakładanego na barwy instrumentu. Jakość na najwyższym poziomie. Końcowe brzmienie jest bardzo naturalne, ciepłe, zwłaszcza w niższych rejestrach.

Link do pobrania wtyczki dostarczany jest drogą mailową. Wtyczka nie wymaga aktywacji.

Pobierz bezpłatnie wtyczkę FIRE - link poniżej