Big Fish Audio - Hip Hop Exotica 2Firma Big Fish Audio udostępniła wtyczkę Momentum łączącą w sobie moduł loop slicera oraz miltiefekt w postaci wirutlanej wtyczki VST, AU, oraz AAX przeznaczonej dla komputerów klasy PC oraz Mac. Razem z aplikacją użytkownik otrzymuje paczkę niemal 2 GB sampli stanowiących kolekcję przygotowaną na bazie komercyjnych pakietów oferowanych przez producenta Big Fish Audio.

Najistotniejszą kwestią tytułowego samplera jest możliwość importowania plików w formacie WAV, co oznacza, że nie ma konieczności ograniczania się jedynie do materiału dostarczonego razem z wtyczką. Za pomocą wbudowanej (z lewej strony) przeglądarki użytkownik może przejrzeć aktualną ofertę produktową firmy oraz dokonać zakupu dodatkowych pakietów.

Poznaj: The best free sampler VST plugins czyli najciekawsze darmowe odtwarzacze sampli

Na pokładzie znalazło się 18 różnych efektów. Maksymalnie na jeden kanał można nałożyć 8 FX-ów. Z łatwością można przebudować dowolną pętlę. Każdy element poszatkowanej pętli można obrobić indywidualnie, np na stopę nałożyć efekt przesteru a na hi-hat pogłos. Wtyczka najlepiej sprawdzi się w eksperymentach z pętlami, choć zaleca się wypróbować z próbkami wokalnymi, gitarowymi.

Pakiet instalacyjny można pobrać bezpośrednio z poniższej strony (bez konieczności wcześniejszej rejestracji).

Po zainstalowaniu wtyczki należy aktywować aplikację. Aktywacja odbywa się poprzez zalogowanie na stronie Big Fish Audio (z poziomu DAWa). Producent nie dokonuje weryfikacji adresu mailowego.

Dodatkowe informacje: Momentum (wielkość pobieranego pliku 60.06 MB)