j1000Producent oprogramowania muzycznego – firma Full Bucket Music zaprezentowała instrument analogowy oparty na sekwencerze krokowym: SequencAir. Wtyczka dostępna jest w postaci aplikacji działającej niezależnie od programu hosta (standalone) jaki w jego środowisku (w formacie VST) zgodnym z popularnymi aplikacji typu DAW działającymi w środowiskach PC oraz Mac.

W ramach sekwencera kontrolować możemy następujące parametry: nuty, oktawę, velocity, bramkę, wyciszenie. Interfejs jest bardzo prosty. Ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy wcześniej nie mięli styczności z sekwencerami krokowymi.

Poznaj również bezpłatną wtyczkę MPS firmy Full Bucket Music

Na pokładzie znalazło się w sumie 16 slotów sekwensera, z możliwością łączenia w łańcuchy w dowolnej kolejności. Sekwencer może pracować w tempie aplikacji nadrzędnej lub niezależnie od tempa Hosta.

Wtyczka posiada funkcję monofonicznego analoga, którą można dezaktywować. Syntezator oparto na pojedynczym oscylatorze z trzema typami próbek waveform (kwadrat, piła, szum), filtrem rezonansowym, prostą obwiednią, funkcją portamento oraz pokładowym efektem delay. Moduł syntezatora pozwala kreować sekwencje arpegiatorowe oraz pochody basu.

sequencair

Wtyczkę pobieramy bez opłat ze strony producenta. Link poniżej.

Pobierz sekwencer SequencAir bezpłatnie.

Wtyczkę SequencAir pobieramy ze strony Full Bucket Music (wielkość pobieranego pliku 2.2 MB)