0aFirma Impulse Record prezentuje bezpłatną wtyczkę z pakietem 70 odpowiedzi impulsowych Convology XT, w formacie VST, AU, oraz AAX działającą pod kontrolą popularnych aplikacji typu digital audio workstations na komputerach PC oraz Mac.

Convology XT działa bez opóźnień. Z poziomu wtyczki istnieje możliwość zakupienia pozostałych odpowiedzi impulsowych w postaci pakietu Complete Convology XT Vintage Library, a który wyceniono na kwotę 320 Euro. Plugin pozwala również na ładowanie odpowiedzi w formacie WAV.

Przczytaj również: Ambient Reverb VST darmowy efekt pogłosowy VST4Free

Te dostarczone przez producenta odznaczają się bardzo dobrą jakością. Do uzyskania wielu z nich wykorzystano klasyczne jednostki sprzętowe. Wszystkie posortowano wg kategorii, co ułatwia ich przeglądanie.

convology-xt

Interfejs użytkownika wyposażono w funkcje zarówno proste jak i te bardziej zawansowane. Użytkownik może zadecydować o punkcie startowym załadowanej próbki. Może również ustawić wartość czasu ataku czy zwolnienia. Załadowane odpowiedzi można poddać modulacji za pomocą jednostki LFO. Sam interfejs NIE daje się skalować, jednakże jest na tyle duży, że komfort pracy zagwarantowany.

Wtyczka po pobraniu wymaga zarejestrowania. Aby móc aktywować wtyczkę (z chwilą pierwszego uruchomienia) wymagany jest adres mailowy oraz numer seryjny, który otrzymujemy natychmiast po zakończeniu procedury bezkosztowego „zakupu” wtyczki.

Po wtyczkę Convology XT odsyłam na stronę Impulse Record (wielkość pobieranego pliku 188 MB)