hypluginsHY-Plugins prezentuje kolejne wydanie bezpłatnego zaawansowanego filtra wtyczkowego: HY-Filter3, dostępnego w formatach VST oraz AU i działającego pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac. Wtyczka dostępna jest w dwóch wersjach: bezpłatnej oraz komercyjnej. Tę ostatnią wyceniono na kwotę 45 dolarów.

Bezpłatne wydanie może pracować w jednym z dwóch trybów (SVF oraz Reso). Na pokładzie znalazło się szereg parametrów kontroli (odcięcie filtra, rezonans, wzmocnienie, panorama itd.). Każdy z nich można poddać randomizacji oraz modulacji dzięki jednostce LFO. W bezpłatnym wydaniu znalazły się również: 3-pasmowy korektor parametryczny, limiter na wyjściu, przester na wejściu.

Przeczytaj również: Tremolo bezpłatny efekt VST Plugin od HY-Plugins!

hy-filter3

Dla tych, którzy oczekują czegoś więcej, polecam wersję komercyjną, która pozwala na pracę w jednym z pięciu trybów (Xover, Dual, Formant, SVF, Reso). Na pokładzie znalazły się dwa źródła modulacji, pracujące w pięciu rożnych trybach (LFO, StepLFO, StepSEQ, EnvFm, oraz MpEnv), dwa sloty na efekty (do których możemy zapiąć 18 różnych efektów do wyboru). Dodatkowym atutem będzie znacznie większy interfejs z pełną możliwością jego skalowania.

Na pokładzie wtyczki znajdziemy menadżer presetów, pełne wsparcie dla opcji undo/redo.

Po wtyczkę HY-Filter3 odsyłam na stronę HY-Plugins (wielkość pobieranego pliku 7 MB)