news1Soundslates przedstawia darmową wersję samplera Moody Sampler, (z możliwością subskrypcji do wydania Premium). Wtyczka dostępna jest w formatach VST/VST3/AU i działa w środowiskach PC oraz Mac.

Co ciekawe ta oparta jest na chmurze, z poziomu której uzyskujemy dostęp do ponad 1000 brzmień. Pojedynczym kliknięciem pobieramy presety, a do których dostęp mamy z poziomu przeglądarki (browser). Można dokonywać oceny poszczególnych persetów a następnie dodawać do ulubionych. Uwaga: darmowe konto uprawnia użytkownika do pobrania jedynie 200 presetów.

moody-sampler-vst

 

To co jest szczególnie interesujące, to możliwośc importu plików z rozszerzeniem WAV/AIFF/MP3 oraz SFZ. Przeprowadzone testy importu plików SFZ zakończyły się pozytywnie. Wszystko działa jak należy. Tutaj do testó polecam pliki: Weresax Saxophone.

Każde brzmienie możemy poddać edycji korzystając z obwiedni filtra, amplitudy oraz zestawu efektów. Na pokładzie znajdziemy 5 slotów na FXy oraz 7 różnych efektów (analogowy filtr, korektor parametryczny, delay, reverb, kompresor, flanger czy saturator). Dostępne efekty są bardzo zaawansowane. W szczególności przypadł mi do gustu kompresor (szkoda że ten nie jest dostępny oddzielnie).

Można by zadać sobie pytanie czy Moody Sampler jest leszy od Zamplera, Grace czy sforzando? Rzecz gustu :)

To co na pewno można stwierdzić, to fakt, że Moody Sampler jest pierwszą wtyczką opartą na chmurze.

Aby móc cieszyć się samplerem konieczna jest rejestracja (wymagane podanie ważnego adresu mailowego). To, co może być denerwujące podczas procesu instalacji, to brak możliwości zmiany domyślnej ścieżki instalacji (uciążliwe w szczególności, dla tych, którzy swoje wtyczki trzymają na partycji pozasystemowej). Aktywacja Moody Samplera następuje poprzez podanie nazwy użytkownika oraz hasła w chwili pierwszego odpalenia instrumentu.

Moody Sampler pobieramy ze strony Soundslates (Wielkość pobieranego pliku 72,5 MB)