to40freewareOstatnio opisywana wtyczka TDR Kotelnikov nie jest jedynym ciekawym objawieniem roku 2014 producenta TDR. Tym razem na tapetę bierzemy parametryczny (częściowo) equalizer o nazwie SlickEQ, który sprawdzić się powinien na etapie miksingu oraz masteringu.

Wtyczka jest wynikiem współpracy, jaka wywiązała się pomiędzy Herbertem Goldbergiem reprezentującym firmę Variety of Sound grupą Tokyo Dawn Labs, którą reprezentują: Vladislava Goncharova oraz Fabiena Schivre.

SlickEQ cechuje się niezwykle intuicyjnym interfejsem użytkownika oraz wysoką jakością w kontekście uzyskanych rezultatów. Naturalne brzmienie nawet przy maksymalnie podkręconych parametrach, 4 niezależne wyjścia, możliwść pracy w jednym z 4 oferowanych trybów na bazie unikalnych krzywych, które uwydatnią/podetną poszczególne częstotliwości to nie jedyne atuty opisywanego equalizera.

Diabeł tkwi w szczegółach. Wtyczka posiada niezwylke użyteczną funkcję "auto gain" (automatycznego wzmocnienia), której trudno szukać chociażby we  FerricTDS.

Na pierwszy rzut oka wtyczka wygląda SlickEQ wygląda niewinnie, jednakże gdy zaczniemy drążyć głębiej, może okazać się skomplikowanym narzędziem, dlatego producent zaleca zapoznanie się z instrukcją użytkownika czy też obejrzeniem poniższego wideo, co pozwoli na lepsze poznanie i zrozumienie a przez co ujarzmienie equalizera.

Jeżeli w pewnej chwili możliwości wtyczki SlickEQ okażą się niewystarczające, z powodzeniem można sięgnąć po jej większego brata SlickEQ GE (wersja płatna).

Materiał Wideo: http://youtu.be/-z8v6hO9wBE

 

tdr_SlickEQ

 

Zapraszamy do działu download  (sekcja vst effects) po wtyczkę.