pluginallianceKlanghelm udostępnił zaktualizowane wydanie kompresora wtyczkowego DC1A 3. Aplikacja dostępna jest w formatach: VST, VST3, AU, oraz AAX i jest w pełni kompatybilna z programami typu DAW w tym Fl Studio 20.

Najistotniejszą zmianą jest dodanie gałki mix knob, która przekształca wtyczkę w kompresor równoległy (bez konieczności wpinania jej w kanał typu SEND). Z innych zmian warto wspomnieć o lekko odświeżonym interfejsie z możliwością przełączenia wskazań wskaźnika UV pomiędzy wyjściem a wzmocnieniem (monitorowanie tych parametrów). Reszta pozostaje niezmieniona.

Przeczytaj również: Katalog VST the best freeware software studio według vsti.pl

Jeśli to Twój pierwszy kontakt z wtyczką, zdecydowanie powinieneś zainteresować się tym kompresorem. To, co mnie najbardziej przypadło do gustu to brak konieczności ręcznego monitorowania ataku oraz parametru release.

Inne propozycja od Klanghelm: MJUC jr efekt koloryzujący, kompresor od Klanghelma VST4Free

Warto w tym miejscu wspomnieć o innej aktualizacji producenta Klanghelm: DC8C – stanowiącej komercyjny odpowiednik tytułowego kompresora, a która wzbogacona została o przeglądarkę presetów, możliwość skalowania interfejsu, funkcję automatycznej redukcji wzmocnienia, poprawionym algorytmem kompresji.

 

dc1a3-vst

Po wtyczkę DC1A 3 odsyłam na stronę Klanghelm (Wielkość pobieranego pliku 11 MB)