0aOverloud udostępnił bezpłatnie korektor EQ550. Plugin standardowo dostępny jest w cenie 139 euro. Producent ograniczył ilość bezpłatnych licencji do 1000 na dzień (oferta ważna w dniach: 12-18 marca 2018).

Wtyczka dostępna jest w formatach VST, AAX, oraz AU. W zamyśle emuluje serię hardwerowych korektorów API 550 - 4-pasmowego equalizera, który wykorzystywano powszechnie w latach 60-tych oraz 70-tych podczas realizacji nagrań.

Wersja programowa odznacza się 5-pasmami korekcji z pełną emulacją obwodów pierwowzoru. W rezultacie uzyskujemy przyjemnie przetworzone podkoloryzowane brzmienie. Wtyczka jest bardzo dobrze zoptymalizowana pod kątem obciążenia CPU.

overloud-eq550

Uwaga pobrana kopia wymaga zarejestrowania (z poziomu strony producenta). Rejestracja odbywa się z poziomu konta, które zakładamy na stronie Overloud (rejestracja bezpłatna).

Po zalogowaniu na stronie klikamy w przycisk opisany: DOWNLOAD FOR FREE. Warto zachować spokój, ponieważ aktualnie serwery firmy z uwagi na ogromne zainteresowanie są dość mocno obciążone.

Pobierz wtyczkę bez opłat (Link poniżej)

Po wtyczkę odsyłam na stronę Overloud (oferta ważna tylko do 18 marca 2018)