Modartt - Pianoteq v3.5.3Modartt udostępnił bezpłatne wydanie organów piszczałkowych Organteq Alpha. Ten fizycznie modelowany instrument dostępny jest w wersji standalone i działa w środowiskach Windows, Mac, oraz Linux. Ten pozwala grać brzmieniami rozłożonymi na 4 oktawach (nuty od F1 do F5).

Na pokładzie znalazła się jednostka pogłosowa oraz suwak odpowiedzialny za poziom sygnału na wyjściu. W przypadku nieoczekiwanych problemów pomocny okaże się przycisk MIDI panic. Prezentowany instrument to również swego rodzaju trailer, który stanowi przedsmak i wstęp do bardziej zaawansowanej komercyjnej wersji Organteq. Premiera płatnego wydania Organteq zaplanowana jest na 2018 rok.

Poznaj również: Combo Model F v1.2.5 wirtualne organy od Martinica (VST4Free)

 organteq-alpha

Osobiscie nie jestem ekspertem jeśli chodzi o brzmienia organowe. Na moje ucho brzmi to bardzo dobrze, co też nie powinno nikogo dziwić, gdyż mamy tutaj do czynienia z produkcją firmy, która stoi za wielokrotnie nagradzaną aplikacją Pianoteq.

Instrument NIE opiera swego działania na gotowych próbkach. Brzmienie jest w pełni syntetyczne. Aktualne wydanie aplikacji NIE POZWALA uruchomić instrumentu w środowisku DAW. Instrument dostarczany jest bez instalatora – to duzy plus. Aby uruchomić Organteq Alpha, wystarczy rozpakować pobrany pakiet a następnie uruchomić plik z rozszerzeniem EXE (dotyczy użytkowników Windows). Nie mamy informacji czy komercyjne wydanie wsperiać będzie format wtyczkowy (VST czy AU).

Tytułowy plugin pobieramy bez kosztów ze strony producenta (link poniżej), nie ma konieczności pozostawiania swego adresu mailowego (wpisanie się użytkownika na listę mailingową jest absolutnie opcjonalne).

Organteq Alpha pobieramy ze strony Modartt (Wielkość pobieranego pliku 4,15 MB)