acondigitalReverb.com udostępnił plugin Reverb SOLO działający pod kontrolą system Windows. Rozwojem wtyczki zajmuje się Acon Digital, firma znana z wysokiej jakości komercyjnych wtyczek (Reverberation) jak również fantastycznego efektu typu chór Multiply (a który znalazł się na naszej liście: najlepszych efektów typu chorus). Ta sama firma jest odpowiedzialna za rozwój edytora Acoustica Basic Edition, a który pobierzesz z naszego działu download.

Zawsze podobały mi się wtyczki z możliwością kontroli jednego parametru. To oczywiście przekłada się na prostotę użytkowania. Co do samego efektu, trzeba przyznać, że uzyskane za pomocą wtyczki rezultaty są bardzo przyjemne dla ucha.

Jak działa sama wtyczka? Gałka ulokowana na środku interfejsu współpracuje z suwakiem zlokalizowanym w jego dolnej części. Za pomocą gałki kontrolujemy wielkość pomieszczenia dla którego emulowany jest pogłos oraz jego ostateczne brzmienie. Suwak działa jak przełącznik dry/wet. Na pokładzie instrumentu znalazł się menadżer persetów (jednakże producent nie dostarcza żadnych gotowych ustawień). Mamy również do dyspozycji opcję „cofnij”.

 reverb-solo

Aby pobrać wtyczkę nie obejdzie się bez rejestracji na stronie Reverb.com. W paczce ZIP znajdziemy oddzielne instalatory dla wydań 32 i 64-bitowych. Plugin działa wyłącznie w środowisku Windows. Nie ma konieczności aktywacji wtyczki.

 

Free Download

Wtyczkę Reverb SOLO dostępny jest z poziomu Reverb.com (Wielkość pobieranego pliku 5,20 MB)