freeware vst pluginNiemiecki dystrybutor wtyczek Wolfgang Krumme zaprezentował nowe wydanie swojej strony z wtyczkami VST: WOKWave. Wraz z odsłoną nowej wersji witryny wszystkie wtyczki (za równo darmowe jak i komercyjne) można pobrać bez jakichkolwiek opłat.

Wolfgang w ten sposób kończy swoją przygodę z dalszym rozwojem pluginów VST. Producent swoją przygodę zaczynał w roku 2006. Przez ostatnie lata zaprezetnował wiele ciekawych pluginów. Jeden z nich znalazał się na naszej liście najlepszych darmowych wtyczek za rok 2014 a mowa o pluginie Instretch

Wolfgang zdecydował się na zakończenie rozwoju swoich projektów na początku 2015, za sprawą choroby swojego dziecka.

tr909-vst

Wszystkie wtyczki, które dostępne są z poziomu strony WOKWave (link poniżej) podzielone zostały na trzy kategorie: (efektu, instrumenty, oraz narzędzia MIDI). W ramach każdej kategorii wtyczki podzielono na darmowe (Free) oraz Extra (z możliwością finansowego wsparcia autora).

Oferowana kolekcja wtyczek jest naprawdę bogata i tak dla przykładu samych wtyczek typu FX jest aż 51 (co przekłada się na 227 MB danych).

Nie jest to pierwszy dystrybutor, który rezygnuje z dalszych prac nad swoimi projektami. Nie tak dawno mogliśmy przeczytać o dystrybutorze de la Mancha, który również zdecydował się porzucić swoje projekty. Jedną z ciekawszych wtyczek w mojej ocenie jest plugin de la Mancha -  Basic 65.

Free Download

Dodatkowe informacje: WOKWave