razaudioF1 Filter Box jest darmowym, pracującym w jednym z wielu trybów filtrem rezonansowym opublikowanym przez firmę RAZ Audio. Do opracowania pluginu wykorzystano aplikację SynthMaker, stąd też możliwość wykorzystania wtyczki w 32-bitowym środowisku Windows.

Jestem wielkim fanem tego typu pluginów w każdej postaci (syntezatory, samplery, efekty typu stanalone – jak zwał tak zwał). Bardzo trudno jest mnie zaskoczyć zwłaszcza w obecnych czasach w kwestii filtrów – dlatego z otwartymi ramionami witam i testuję nowe wtyczki, w tej kategorii.

Zobacz również: HY- Filter od HY-Plugins darmowy efekt do zabrudzania dźwięku VST4Free

To, co najbardziej mi się podoba jeśli chodzi o F1 Filter Box to przyjemny balans oraz prostota użytkowania. Do wyboru mamy jeden z trzech trybów pracy: DPF, GPF oraz PPF z dwoma możliwymi do ustawienia punktami nachylenia 12 oraz 24dB/oktawę + szereg źródeł modulacji. Do modulowania odcięcia filtra możemy wykorzystać obwiednię LFO, która synchronizuje się z tempem projektu (uwaga: nie ma możliwości modulacji rezonansu). Całość ubrano w bardzo przyjemny interfejs z logicznym schematem kolorów.

razaudio_1filterbox

Wtyczka jest raczej łaskawa dla naszego procesora (obciążenie na poziomie 1-2%). Procedura instalacji sprowadza się do umieszczenia pliku DLL we właściwej lokalizacji.

Same filtry nie brzmią najgorzej. Nie zrozumcie mnie źle – ale na pewno nie są one lepsze od tych, z których korzystacie na co dzień.

Użyteczność – jest na bardzo wysokim poziomie. Jeśli szukasz prostego w użyciu filtra – koniecznie wypróbuj F1 Filter Box. Jeżeli jednak wolisz coś bardziej szalonego, zachęcam Cię do zapoznania z filtercrusherem, który znalazł się w zestawieniu najciekawszych wtyczek roku 2014

Download

F1 Filter Box pobieramy przechodząc na stronę RAZ Audio (Wielkość pobieranego pliku: 2,3 MB)