Cableguys - Cableguys Curve v0.5betaStudioLinkedVST zaprezentował plugin Drum Pro, który jest wirutlanym instrumentem perkusyjnym działającym pod kontrolą systemów Windows oraz Mac OS, z kolekcją 20 darmowych zestawów perkusyjnych, które można rozszerzyć o dodatkowe płatne soundpacki (wycenione na kwotę około 10 dolarów).

Darmowe zestawy brzmią całkiem nieźle, i sprawdzą się w szerokim spektrum muzyki elektronicznej. Znajdziemy tutaj brzmienia klasycznego Rolanda TR-808 czy BOSS DR-55. Wtyczki nie można wykorzystać w roli samplera z uwagi na brak możliwości ładowania własnych próbek. Instrument, zatem zaliczany jest do kategorii romplayerów z możliwością odtwarzania próbek dostarczanych wyłącznie przez producenta.

http://www.cableguys.de/img/pan_cake/pancake-2-screenshot.png

Instrument nie pozwala na miksownie brzmień pochodzących z różnych zestawów. Przykładowo nie jest możliwe jednoczesne wykorzystanie brzmienia snare z modułu Roland TR-808 oraz clap z Roland TR-909. Ograniczenie to możemy ominąć korzystając jednocześnie z kilku instalacji wtyczki.

Interfejs wtyczki to 16 padów perkusyjnych, z obwiednią ADSR volume. Każdy pad może być kontrolowany pod kątem panoramy, poziomu pogłosu.

Instrument nie wspiera wielokrotnych wyjść. Drum Pro pobierzesz przechodząc na stronę StudioLinkedVST (wielkość pobieranego pliku: 86.1 MB).