Notice: Trying to get property of non-object in /joomla323nowe/components/com_content/views/category/view.html.php on line 277

0aCognitone zaprezentował bezpłatną wtyczkę syntezatora Sprike, opartą na kodzie Tunefish4 dostępną w formatach: VST orazAU z przeznaczeniem na komputery klasy PC oraz Mac.

sprike-synthesizer

Można powiedzieć że jest to swego rodzaju aktualizacja syntezatora Tunefish4.

0aSaschArt udostępnił darmowy plugin typu przester: MultiCrusher, w 32- oraz 64-bitowym formacie VST dla systemu Windows.

MultiCrusher opiera swoje działanie na pięciu różnych algorytmach typu przester.

 multicrusher-vst"

0aFrancuski producent wtyczek Blue Lab Audio udostępnił bezpłatny plugin Gain12, którego jedynym zadaniem jest kontrola wzmocnienia. Wtyczka dostępna jest w następujących formatach: VST/VST3/AU/AAX i działa w 32-bit oraz 64-bit środowiskach na komputerach plasy PC oraz Mac.

gain12-vst

Regulacji wzmocnienia dokonamy w zakresie +/-12 dB

0aFirma Sonic Anomaly prezentuje Unlimited, darmowe narzędzie masteringowe w postaci limitera dostępne w 32- oraz 64-bitowym formacie VST na komputery z systemem Windows. Wtyczka wspiera dźwięk przestrzenny 5.1.

Sprawdź również: The best mastering tools czyli najciekawsze darmowe narzędzia masteringowe

Interfejs wygląda fantastycznie. Jest w pełni intuicyjny. Dwa najważniejsze parametry kontroli “Threshold” oraz “Out” położone są z lewej strony interfejsu razem ze wskaźnikami wysterowania RMS oraz LUFS.

Inne propozycje od producenta Sonic Anomaly: Transpire oraz Leet Delay 2

leet-delay-2

0aSocaLabs udostępnia bezpłatną emulację konsoli Nintendo Gameboy o nazwie: PAPU. Emulacja nie uwzględnia 4-bitowego chipu odpowiedzialnego za generowanie brzmienia przez samą konsolę. Na pokładzie znajdziemy pracujący w czasie rzeczywistym wyświetlacz próbek waveform, uproszczony manadżer presetów (aktualne wydanie PAPU nie posiada gotowych ustawień).

Sprawdź również: SN76489 bezpłatna emulacja modułu brzmieniowego konsoli do gier Sega

Interfejs użytkownika jest przejrzysty a wszystkie parametry kontroli ułożone zostały w trzech rzędach.

 

 

socal-papu

Emulację pobieramy bezpośrednio ze strony producenta (link poniżej). Rejestracja nie jest wymagana. P.s. nie jest to pierwsza emulacja od SocaLabs. NES RP2A03 to inny plugin, który również znajdziemy na SocaLabs.

 

0aFirma Analog Obsession zaprezentowała darmowe wydanie wtyczki Fetish, ze wsparciem dla 32- oraz 64-bitowych systemów Windows oraz Mac w formatach: VST/AU/AAX. Plugin swoją premierę miał w maju, ale umknął naszej uwadze.

Sprawdź również: Bezpłatny kompresor MSCC Sidechain (VST/AU) VST4Free

Od razu zaznaczam, że Fetish nie jest bezpośrednio emulacją, choć charakteryzuje się tym samym schematem parametrów kontroli oraz layoutem, który znamy z legendarnego 1176LN. Wtyczka zaliczana jest do kategorii klasycznych kompresorów/limiterów z możliwością ustawienia wzmocnienia na wejściu oraz wyjściu, plus kontrola współczynnika kompresji w zakresie od 1:4 do 1:20, ustawienie czasu (time) i zwolnienia (release).

Interfejs jest bardzo schludny i prezentuje się bardzo ładnie, może z wyjątkiem wskaźnika, który wygląda jak za mgłą. Obciążenie procesora jest na bardzo niskim dwuprocentowym poziomie: (komputer oparty na procesorze i7).

Bezpłatne alternatywy dla powyższego? VHL-3C firmy Black Rooster Audio oraz SonEQ producenta Sonimus.

 

Fetishcompressor

 

Free Download (Wtyczkę pobieramy ze strony Analog Obsession. Link do pobrania poniżej.)

0aSeaweed Audio zapowiedział udostępnienie bezpłatnego monofonicznego modularnego syntezatora Fathom Mono w formacie VST (wersja komercyjna Fathom Pro wyceniona została na $35). Różnica na korzyść wersji płatnej to większa polifonia oraz możliwość edycji próbek waveform. W pozostałych kwestiach obie wersje pozostają identyczne.

Ponieważ instrument należy do grupy modularnych, dlatego też możemy łączyć dowolne dwa komponenty według własnego uznania. Możliwości są limitowane jedynie ilością dostępnych slotów (a których do dyspozycji mamy 20) oraz możliwościami obliczeniowymi jednostki CPU. Aby móc w pełni kontrolować obciążenie procesora producent wbudował miernik ulokowany w prawym górnym roku interfejsu.

Generalnie sam instrument odebrałem bardzo pozytywnie. Jedyny minus to lagowanie podczas pracy (i nie jest to kwestia pracy słabego CPU)

fathom-mono

Free Download (Pobierz wtyczkę za darmo - link poniżej)

0aDenis Tihanov zaprezentował testowe wydanie v2.0.2 bezpłatnego efektu pogłosowego OrilRiver. Efekt w obecnej formie dostępny jest na platformy PC oraz Mac. OrilRivel może śmiało rywalizować z komercyjnymi odpowiednikami. Pozwala na symulację pogłosu za równo małych pomieszczeń jak i dużych hal. Odznacza się intuicyjnym interfejsem, dzięki któremu błyskawicznie ustawimy brzmienie według własnych potrzeb.

Przeczytaj również: VST4Free 50 najlepszych darmowych wtyczek roku 2015

Aktualne wydanie:

  • wspiera dodatkowe formaty: VST2 / VST3 pod kątem systemu Mac OS X.
  • Rozszerzono również zakres pracy kontrolera Gain w sekcji korektora (obecnie od -24 do 12 dB).
  • Producent przygotował również krótką instrukcję obsługi.

orilriver-vst

 

Free Download (Wtyczkę pobieramy ze strony KVR Audio. Link do pobrania poniżej.)