0aYoulean zaprezentował zaktualizowane wydanie wtyczki Youlean Loudness Meter 2 (aktualne wydanie v2.1.1) narzędzia pomiarowego dostępnego w formatach: VST2, VST3, AU, oraz AAX i działającego na platformach PC oraz Mac. Wtyczka dostępna jest w dwóch wariantach: Free oraz Pro (wycenionej na kwotę 27 dolarów).

Youlean Loudness Meter 2 to ulepszone wydanie wtyczki Youlean Loudness Meter, a która uplasowała się na pierwszym miejscu w ramach konkursu KVR Developer Challenge 2016. W ramach aktualizacji otrzymujemy w pełni skalowalny interfejs, nową szatę graficzną, możliwość eksportu ustawień do PDF i wiele innych

Przeczytaj również: Dead Duck Deducktion syntezator VST (KVRDC18)

youlean-loudness-meter

Bezpłatne wydanie Youlean Loudness Meter 2 oferuje wsparcie dla pracy w trybach: mono, stereo, oraz dookulnym 5.1 channel oraz umożliwia prowadzenie pomiarów i wskazań: LU, INT, TP, LRA, oraz PLR

 

Wersja Pro posiada zestawy gotowych persetów, zoptymalizowanych pod kątem portali streamingowych (YouTube, Spotify, Apple Music, oraz Tidal).

Wtyczkę Youlean Loudness Meter pobieramy z poniższej strony:

0aSteven Slate Drums udostępnił bezpłatne wydanie wirtualnego perkusisty: SSD5 FREE, stanowiącego okrojone wydanie wtyczki SSD5. Ta dostępna jest w formatach VST, AU oraz AAX.

Mimo, iż mamy tutaj do czynienia ze zubożałą wersją, to absolutnie w pełni funkcjonalną. Ta ograniczona została tylko do jednego zestawu (Pearl drum kit). Nie ma potrzeby posiadania konta iLok, które jest niezbędne przy aktywowaniu pełnej wersji SSD5.

Poznaj również: Jamstix 4 Free bezpłatny wirtualny moduł perkusyjny od firmy Rayzoon

ssd-5-free bezpłatny moduł perkusyjny

Pod względem funkcjonalnym SSD5 Free jest w pełni równoważny do wersji SSD5. Znajdziemy tutaj ten sam zestaw parametrów miksera, ustawień mikrofonu, obwiedni ADSR dla każdego kanału z osobna, zestaw gotowych sekcji groove w czterech różnych stylach (Jazz, Pop, RnB, Rock), w pełni personalizowane mapowanie MIDI wraz z pakietem gotowych presetów itd.

Na pokładzie nie znajdziemy sekcji efektów. Nie jest to oczywiście problem, gdyż zawsze możemy skorzystać z efektów firm trzecich.

Aby móc się cieszyć bezpłatnym wydaniem instrumentu przechodzimy na stronę (link poniżej) i klikamy w przycisk opisany jako: “Try SSD5 Free Now”. Podczas instalacji należy postępować zgodnie ze wskazówkami wskazówkami zamieszczonymi na tej stronie. Nie ma konieczności aktywacji.

0aTylko do 22 listopada 2018 istnieje możliwość BEZPŁATNEGO pobrania wtyczki Ravage Lite firmy SoundSpot (pierwotnie wycenianej na kwotę £19.99). Ravage Lite to efekt typu one knob (jedna gałka) dostępny w formatach VST, VST3, AU, oraz AAX w pełni kompatybilny z typowymi aplikacjami DAW działającymi pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

ravage-lite-free

Całość oparto na gotowych algorytmach, które jednocześnie stanowią zapowiedź wydania Pro. Wersja Lite to kombinacja 6 różnych algorytmów.

Poznaj również: The best distortions VST/AU plugins czyli najlepsze darmowe wtyczki typu przester

Interfejs użytkownika ubrano w jedną wielką gałkę odpowiedzialną za kontrolę poziomu przesteru przetwarzanego sygnału oraz kilka suwaków odpowiedzialnych za regulację poziomu wyjściowego oraz oversamplingu. Dodatkowym atutem jest obecność przełącznika bypass zlokalizowanego w prawym dolnym rogu interfejsu. Narzędzie spradzi się tam, gdzie konieczne jest natychmiastowe uzyskanie efektu przesteru (polecam w szczególności w połączeniu z brzmieniami lead oraz bas czy próbkami perkusyjnymi).

Aby cieszyć się bezpłatnym wydaniem należy udać się na stronę producenta (link poniżej). Uwaga, wymagane jest podanie poprawnego adresu mailowego, na który wysyłany jest klucz z licencją. Aktywajca odbywa się poprzez kliknięcie w prawy górny róg interfejsu.

Pobierz wtyczkę bez opłat (Link poniżej)

0aFirma MathAudio udostępniła bezpłatne narzędzie pomiarowe w kierunku ilości przesterowanych harmonicznych w sygnale audio: THD Meter. Plugin dostępny jest w formacie VST oraz AU.

Narzędzie sprawdzi się w sytuacji, gdy konieczne jest odnalezienie źródła niepożądanych szumów, których ilość przekłada się na ostateczną jakość naszego miksu. Za pomocą wtyczki możemy dokonać porównania dwóch podobnych urządzeń audio (np. dwóch interfejsów).

Poznaj również: Aglae software - tune it v1.3

mathaudio_THD

O ile sam plugin jest łatwy w użytkowaniu, to sam proces pomiarowy wymaga ręcznego ustawienia oraz przygotowania.

discodspFirma discoDSP przemianował status wtyczki graficznego korektora VST: EQ30 działającego pod systemem Windows na bezpłatne wydanie. Tytułowa wtyczka emuluje układ Alesis M-EQ 230. Znajdziemy tutaj ten sam zestaw ustawień. Zakres odcięcia/wzmocnienia ustawimy w przedziale +/- 12 dB.

Poznaj również: PTEq-X od Ignite Amps Intros - the best FX freeware 2016 TOP 25 VST4Free

eq30-vst

Wtyczka swoją premierę miała w 2003 roku.

0aSoundemote prezentuje bezpłany wirtualny syntezator wtyczkowy w formacie VST oraz AU Rhythm And Pitch Generator, kompatybilny z popularnymi aplikacjami typu digital audio workstations działający pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

soundemote-rhythm-pitch-generator

Przeczytaj również: Surge Synthesizer od Vember Audio z otwartą architekturą Open-Source!

Całość oparto na dwóch elementach: arpegiatorze oraz oscylatorze typu TriSaw morphable, który w płynny sposób przechodzi (morfuje) pomiędzy dostępnymi kształtami fali (trójkąt, piła, kwadrat oraz sinus), odpowiedzialnymi za generowanie brzmienia. Sekcja oscylatora odznacza się wbudowanym filtrem dolnoprzepustowym z możliwością ustawienia fazy, wysokości oraz częstotliwości. Instrument posiada wbudowaną obwiednię ADSR z pełną możliwością kształtowania krzywych.

0aFirma iZotope udostępniła bezpłatne narzędzie pozwalające uzyskać efekt zdublowanego wokalu: Vocal Doubler. Wtyczka jest w pełni kompatybilna z formatami: VST, VST3, AU, oraz AAX i działa pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

Poznaj również: Bezpłatny plugin Ozone do poszerzania obrazu stereo firmy iZotope!

Ta odznacza się nowocześnie wyglądającym interfejsem oraz bardzo uproszczonym schematem kontroli. W jej centralnej części znalazł się pad XY odpowidzialny za jednoczesne ustawienie parametru separacji sygnału stereo oraz intensywności modulacji. Wartości numeryczne obu parametrów są widoczne w lewym dolnym rogu. Na pokładzie znajdziemy również gałkę opisaną jako MIX oraz przyciski SOLO oraz BYPASS.

izotope-vocal-doubler

Producent nie zdecydował się na zastosowanie grafiki wektorowej, przez co interfejs nie daje się skalować. Nie wpływa to negatywnie na pracę na monitorach o dużej rozdzielczości.

Testy dowodzą, że uzyskany efekt końcowy jest naturalny i warty wykorzystania. Wtyczka wymaga od nas aktywacji. Ta realizowana jest po uwczesnym zarejestrowaniu się na stronie producenta (link poniżej).

j1000Beat Magazine udostępnia wtyczkę Beat DRMR stanowiącą kolejną propozycję zgłoszoną do konkursu KVR Developer Challenge 2018 a prezentowaną na łamach vsti.pl. Aplikacja dostępna jest w formatach VST oraz AU i działa pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW na komputerach klasy PC oraz MAC.

Beat DRMR zalicza się do kategorii odtwarzaczy próbek. Na pokładzie znalazły się gotowe brzmienia, których NIE MOŻNA zastąpić własnymi samplami. Dobra wiadomość jest taka, że na pokładzie znajdziemy aż 2136 próbek, na bazie których przygotowano 178 zestawów perkusyjnych.

 beat-drmr

Pochodzenie próbek? Arturia DrumBrute, Elektron Analog Rytm, JoMoX AirBase 99.

Poznaj również: bezpłatną bibliotekę sampli od Marco Scherera

Interfejs użytkownika zstanowi zestaw 16 padów z niezależną konfiguracją parametrów typu głośność, panorama, atak oraz opóźnienie. U dołu znajdziemy globalne parametry filtra, pogłosu, modulacji wysokości. Przeglądarka prezetów została zlokalizowana w górnej części interfejsu.

Najistotniejszą częścią samej wtyczki są oczywiście załączone próbki. Te zorientowane są na muzykę techno oraz gatunki polrewne. Ich jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Drobnym minusem jest fakt iż nie można łączyć próbek z różnych zestawów celem zbudowania własnego.

Wtyczkę pobieramy ze strony producenta (link poniżej) bez konieczności rejestracji