Notice: Trying to get property of non-object in /joomla323nowe/components/com_content/views/category/view.html.php on line 277

0aDead Duck Software udostępnił dwa pakiety wtyczek:

  • Dead Duck Effects Bundle (zawierająca 16 różnych efektów)
  • Dead Duck Synth Bundle (zawierająca DDX10 oraz DJX10)

ddx10-vst

0aFirma Surreal Machines rozdaje za darmo efekt: Diffuse Delay (standardowa cena: $49). Oferta ważna tylko do 8 lipca.

Plugin dostępny w formatach VST/AU. Wtyczka jest emulacją sprzętowej linii opóźniającej z przełomu lat 1970-1990. Interfejs podzielono na trzy części. Z lewej strony znajdziemy sekcję głośności oraz poszerzania panoramy stereo, w części środkowej znalazły się między innymi parametry służące ustawieniu czasu opóźnieni czy rozproszenia. Z prawej strony znajdziemy natomiast parametry pozwalające zmiksować sygnał przetworzony z nieprzetworzonym.

Plugin do poprawnej pracy wymaga aktywacji.

surreal-machines-diffuse

Leslie Sanford - Cobalt v1.0Leslie Sanford udostępnił zaktualizowane wydanie syntezatora wtyczkowego Cobalt. Instrument otrzymał nową grafikę oraz pełne wsparcie dla własnych skórek (i na tym lista nowości się kończy). Nie mniej jednak warto zaktualizować z uwagi na drobne optymalizacje kodu, które mogą przełożyć się na poprawę efektywności oraz wydajności. Interfejs wtyczki dostępny jest w dwóch wersjach (różniących się rozmiarem).

Przeczytaj również: Najlepsze emulacje hardwerowych syntezatorów w postaci VST

O wtyczce Cobalt zrobiło się głośno w listopadzie ubiegłego roku. Co ciekawe ten uplasował się na wysokim drugim miejscu w ramach zestawienia 25 najciekawszych instrumentów VST za rok 2016. Cyfrowy syntezator z brzmieniami typowymi dla utworów z lat 80-tych emuluje instrumenty hardwerowe przypominające Ensoniq ESQ-1 oraz Korg DW-8000.

sanford-cobalt-vst

 

Free Download (Pobierz instrument za darmo - link poniżej)

0aFirma Synsonic Instruments zaprezentowała dwa bezpłatne generatory stopy perkusyjnej: BD-808 oraz BD-909, w formatach: VST/AU. Brzmienie oparto na kultowych instrumentach marki Roland TR-808 oraz TR-909.

Warto pobrać: TR-626 HD brzmienia perkusyjne Rolanda TR-626 Sample4Free

BD-808 to (według mojej wiedzy) jedyne darmowe rozwiązanie w postaci wirtualnej wtyczki VST w swoim gatunku. Model 808 i jego brzmienie stopy wyznacza aktualne trendy obowiązujące w nowoczesnej muzyce tanecznej (EDM), choć nie jest tak popularny jak stopa z modułu 909, która jest wierną emulacją oryginału.

Oba dostępne instrumenty posiadają identyczne zestawy parametrów kontroli. Różnica dotyczy braku trybu chromatycznego odtwarzania w przypadku wersji BD-909

synsonic-bd-909

0aGreynote Music zaprezentował darmowy, oparty na gotowych próbkach instrument: VASP. Całość działa na bazie samplera Maize + sample ulubionego analogowego syntezatora Producenta (niestety nie mamy żadnych informacji na temat tegoż instrumentu). Na pokładzie nie znajdziemy żadnych dodatkowych parametrów pozwalających na kształtowanie brzmienia (z wyjątkiem ataku obwiedni oraz decaya).

Warto poznać: Maize

Niech Cię nie zwiedzie prostota VASPa. Załączone próbki brzmią bardzo dobrze, wiernie oddając pierwowzór, bez cyfrowych artefaktów podczas grania nawet wysokimi dźwiękami.

Aby móc pobrać instrument należy podzielić się informacją o nim za pośrednictwem Facebooka czy Twittera. Link można pozyskać także bezpośrednio przekazując kwotę 4 dolarów.

greynote-music-vasp

top25freeware2016 W ramach najciekawszych propozycji za rok 2016 pozostały nam do zaprezentowania wtyczki wzmacniaczy gitarowych:

Softamp PSA to darmowy efekt gitarowy, nad którym pracuje firma AXP. Instrument jest cyfrową emulacją analogowego wzmacniacza lampowego: SansAmp PSA-1.1. Plugin zbudowano z pięciu jednostek typu przester, bramki szumów oraz kompresora.

softamppsa

bx_rockrack V3 Player to kolejna darmowa propozycja, stanowiąca okrojone wydanie wtyczki flagowej wtyczki firmy Brainworx. Prezentowana wersja oparta jest na gotowych ustawieniach z możliwością ingerencji w parametr Master Output

bx-rockrack-v3-player

Audified i jego GK Amplification 2 LE to kolejna propozycja gitarowego wzmacniacza emulującego model Gallien-Krueger MB150

gk-amplification-le

Tubes Creamer 808 Core to kolejna przyzwoita emulacja legendarnego efektu Ibanez Tube Screamer. W tym przypadku doskonałe brzmienie okupione jest bardzo wysokim obciążeniem CPU.

 mercuriall-tubes-creamer

0aFirma Autodafe zaprezentowała darmowy wirtualny instrument Mega Drum Machines, w formatach VST/AU oparty na bibliotece brzmień NI Kontakt o tej samej nazwie. Biblioteka ta zaprezentowana została pa początku bieżącego roku. Przygotowano ją na bazie 130 próbek. Te pogrupowano w zestawy i zmapowano zgodnie z formatem GM.

Warto pobrać: Darmowe pętle oraz sample marzec 2017 (I love free samples)

Interfejs jest dość ograniczony jednakże najważniejsze parametry znalazły się na płycie czołowej

megadrummaschines

0aProducent Armando Montanez zaprezentował darmowe narzędzie służące do automatyzacji głośności oraz symulacji side-chainu: SimpleSide. Wtyczka udostępnioną została na licencji GPL-u w formatach VST oraz AU ze wsparciem na komputery PC oraz Mac.

Poznaj również: Waves - MetaFilter (multifiltr)

Opisywane narzędzie jest bardzo proste w użyciu. Większość ustawień realizujemy z poziomu okna edycji krzywej. Za pomocą prawokliku dodajemy punkty kontroli. Kształt dostosowujemy przesuwając punkty na krzywej, a samo nachylenie po najechaniu na krzywą pomiędzy punktami.

Na pokładzie wtyczki znalazła się również gałka timingu. Plugin w sposób automatyczny synchronizuje tempo pracy z tempem projektu.

Darmowe alternatywy: BIGKIXDIPPA oraz SideChainer

Komercyjne alternatywy: KickStart oraz VolumeShaper

simpleside-vst