top50freeware2017VCV Rack to nietypowa propozycja, gdyż sama nie wspiera formatu VST oraz AU! Obsługuje jednak wtyczki we własnym formacie. W przyszłości możemy spodziewać się wersji ze wsparciem dla VST

Przeczytaj również: VCV Rack bezpłatny syntezator modularny z możliwością rozbudowy VST4Free

vcv-rack

top50freeware2017vPlayer 2 to kolejna bezpłatna aplikacja typu standalone z możliwością załadowania do 8 efektów w formacie VST oraz AU. Cały projekt możemy ostatecznie zapisać w formacie WAV

Przeczytaj również: Free vPlayer 2 bezpłatny program ze wsparciem VST od Digital Brain Instruments

vplayer2

top50freeware2017Element Free to przykład aplikacji typu standalone z możliwością wczytywania wtyczek producentów trzecich. Załadowane wtyczki można traktować jak moduły większego syntezatora modularnego. Możliwości łączenia są niemalże nieograniczone. Wersja płatna wspiera pracę w innych środowiskach VST czy AU.

kushview_element

top50freeware2017 Tutaj bez większych niespodzianek. Firma zdecydowała się na rozwój zupełnie nowej aplikacji zwanej Waveform a my użytkownicy i miłośnicy darmowego oprogramowania mogą cieszyć się bezpłatnym wydaniem DAWa Traction 6. Na chwilę obecną jest to najlepsze bezpłatne oprogramowanie do pracy do pracy z wtyczkami dostępne w sieci.

Przeczytaj również: Tracktion 6 znany również jako T6 za darmo! DAW4Free

tracktion-6-free

top50freeware2017 Zaprezentowany w lipcu 2017 Syntronik FREE stanowi podstawową wersję opartego na gotowych próbkach instrumentu wtyczkowego firmy IK Multimedia. W pełnym wydaniu znajdziemy 2000 presetów, które pochodzą z 38 różnych hardwerowych syntezatorów. Darmowe wydanie ograniczone jest go 50 brzmień – warto wspomnieć, że nie ma tutaj mowy o żadnych ograniczeniach funkcjonalnych a sam interfejs odznacza się bardzo dużą użytecznością.

 Przeczytaj również: Ik Multimedia Syntronik Free historia 38 syntezatorów VST4Free

syntronik-free

top50freeware2017SyndtSphere to kolejna propozycja z roku 2017 z ponad 70 gotowymi presetami na pokładzie. Mamy tutaj do czynienia z innowacyjnym rozwiązaniem (jeśli chodzi o kwestię interfejsu). Innowacyjność idzie w parze z nowoczesnym brzmieniem. Instrument może pracować w trybie polifonicznym, legato bądź portameno.

Przeczytaj więcej: SyndtSphere darmowy instrument VST z 70 presetami VST4Free

1208-SyndtSphere

j1000Klevgrand zaprezentował bezpłatne wydanie syntezatora wtyczkowego SyndtSphere, dostępnego w formatach VST oraz AU z 70 gotowymi brzmieniami. Poszczególne barwy można ze sobą łączyć (miksować) na drodze morphingu. Sposób mieszania oraz wybór presetów również należy do bardzo pomysłowych i interesujących a to wszystko dzięki interfejsowi 3D. Obracając sferą uzyskujemy informacje o łączonych brzmieniach oraz ich procentowym udziale w miksie na wyjściu.

Przeczytaj również: #16 Svep od Klevgränd Produktion - the best FX freeware 2015

Na pokładzie znajduje się jednostka efektową delay z możliwością ustawienia parametrów: czasu, sprzężenia oraz przemiatania stereo. Instrument może działać w trybie polifonicznym bądź legato z regulowanym portamento. Do dodatkowych parametrów kontroli uzyskujemy dostep za pomocą ikonki koła zębatego obecnej w prawym dolnym rogu.

To nie pierwszy raz, kiedy Klevgrand zaskakuje nas innowacyjnym interfejsem. Warto w tym miejscu wspomnieć o pluginach Svep oraz Vandelay.

1208-SyndtSphere

j10001208 Audio prezentuje bezpłatne wydanie korektora graficznego oznaczonego jako 1208 GEQ, dostępnego w 32-bitowym formacie VST działającego wyłącznie w środowisku Windows (z uwagi iż plugin ten zaprogramowano w aplikacji SynthEdit).

1208 GEQ pozwala na korektę do 11 pasm. Na pokładzie znalazły się również wskaźniki poziomu sygnału wejściowego oraz wyjściowego. Poza 11 wskaźnikami, wtyczka pozwala na kontrolę wzmocnienia każdego pasma oraz dobroci Q.

Poznaj również: Bezpłatny efekt tremolo HY-TP2 VST Plugin firmy HY-Plugins!

Interfejs wygląda bardzo przyjaźnie, a zastosowany schemat kolorów nie męczy oczów. Sama wtyczka zaliczana jest raczej do standardowych a w sieci znaleźć można znacznie ciekawsze rozwiązania. Tutaj na myśl przychodzą mi pluginy: TDR Nova czy SonEQ. Jednocześnie należy zauważyć, że na rynku nie ma specjalnie podobnych rozwiązań, a za które nie trzeba zapłacić żadnej złotówki.

Plugin pobieramy ze strony producenta bez konieczności rejestracji

 

1208-geq-vst