Ummet Ozcan - Genesis VSTZnacie bezpłatną wtyczkę Genesis? Jeśli nie to koniecznie ją pobierzcie. Gwarantuję, że przypadnie Wam do gustu. Producentem tego genialnego syntezatora jest Ummet Ozcan. Ten właśnie zapowiedział zbliżającą się premierę wersji z dopiskiem Pro (Genesis Pro).

Instrument będzie dostępny za kwotę……1 Euro. W mojej ocenie cena za tę wtyczkę powinna wynieść 200 razy więcej.

Zresztą posłuchajcie i oceńcie sami:

Ummet Ozcan - Genesis VST

 

Już teraz można zapoznać się z brzmieniem. Będzie to potężny syntezator. By w pełni poznać jego możliwości, trzeba poświęcić rok swego życia – tak twierdzi Ummet

Poznaj również: Najlepsze bezpłatne SYNTEZATORY WTYCZKOWE - musisz je mieć

Już teraz można zapoznać się z brzmieniem. Będzie to potężny syntezator. By w pełni poznać jego możliwości, trzeba poświęcić rok swego życia – tak twierdzi Ummet.

Z najciekawszych funkcji, o których należy wspomnieć to:

 • dynamiczne linkowanie parametrów wtyczki w dowolnym DAWie,
 • gałka alfa – pozwala na jednoczesną kontrolę kilku parametrów na raz
 • inteligentny tryb akordów - umożliwiający odgrywanie skomplikowanych akordów jednym palcem.
 • generator x-gen – ekran dający dostęp do trzech pozycji ’soft tone’, ‘hard tone’ czy ‘plucked tone. Każdokrotne wybranie jednej z powyższych opcji sprawia, że ostateczne brzmienie przybiera delikaniejszy bądź cieższy charakter.

0aDecomposer udostępnił wersję beta2 samplera perkusyjnego w wersji standalone, VST oraz AU: Sitala, a działającego na komputerach klasy PC oraz MAC. Instrument cechuje pełen mimimalizm, wystarczy spojrzeć na interfejs użytkownika.

W obecnym kształcie instrument posiada wbudowaną przeglądarkę plików oraz możliwość przeciągania i upuszczania na interfejs wtyczki własnych zestawów perkusyjnych. Obie funkcjonalności znacznie ułatwiają pracę z wtyczką. Na potrzeby instrumentu jeden z użytkowników spróbkował brzmienia własnego modułu 808 i udostępnił w ramach Decomposera.

Poznaj również: Grace bezpłatny samper firmy One Small Clue! 

 sitala-drum-sampler

 

 • 16 slotów na własne sample,

 • 4 gałki z możliwością strojenia brzmienia (niezależne dla każdego slotu)

 • możliwość ładowania próbek w różnych formatach WAV, AIFF, MP3, WMA, FLAC

to najważniejsze zalety. Wczytane próbki można zapisać jako zestawy kit. Instrument dostarczany jest z pakietem dwóch zestawów klasycznych Classic 08 oraz Classic 09.

Szukasz czegoś innego? Zapoznaj się z zestawieniem najciekawszych bezpłatnych wtyczek VST z rodziny SAMPLERÓW

Pobierz wtyczkę Sitala za darmo bez konieczności rejestracji.

Firma Full Bucket Music zaprezentowała bezpłatną wtyczkę efektu typu wokoder: FBVC. Tę udostępniono w formatach VST oraz AU. Działa pod kontrolą aplikacji nadrzędnych na komputerach klasy PC oraz Mac.j1000

FBVC został oparty na klasycznym analogowym modelu VC-10 marki Korg. Wersja sprzętowa miała swą premierę w 1978. Wtedy też stała się jednym z bardziej popularnych rozwiązań tego typu, a to za sprawą łatwej obsługi oraz stosunkowo niskiej ceny. Instrument oferował na tamte czasy 32-głosową polifonię, poddawał analizie 20 pasm, posiadał funkcję zwiększającą uzyskanie bardziej “ludzkiego” efektu końcowego.

Poznaj również: najlepsze bezpłatne wtyczki wokodera w formacie VST

Wersja programowa Korga VC-10 skupia się na odwzorowaniu zarówno dostępnych w pierwowzorze funkcji oraz charakteru brzmieniowego. Producent wzbogacił ją o dodatkowe parametry (odcięcie filtra, regulacja poziomu głośności, modulatory). Polifonia została zwiększona dwukrotnie. Całość dopełnia efekt wibrato oraz możliwość odtwarzania plików WAV, zamiast wykorzystania mikrofonu jako źródła dla modulatora.

full-bucket-vocoder

Pomimo tych dodatkowych funkcji, instrument zachował są prostą obsługę.

To nie pierwszy raz, kiedy Full Bucket Music bierze pod rzemiosło klasyki. Tu warto wspomnieć o: syntezatorze Korg PS-3200, maszynie strunowej Nabla opartej na instrumencie Korg Delta.

Warto zainteresować się również modularnym syntezatorem ModulAir, który piastuje w naszym zestawieniu najciekawszych syntezatorów wysokie miejsce

FBVC pobieramy bez opłat. Link poniżej. Brak konieczności rejestracji. Całość w formacie ZIP.

acondigitalPamiętacie efekt Reverb SOLO firmy Acon Digital? Ten sam producent udostępnił bezpłatną wtyczkę pogłosową Verberate Basic w formatach VST, AU, oraz AAX opartą na algorytmie komercyjnego pluginu Verberate 2.

Na pokładzie znalazły się 4 presety pochodzące z pełnego wydania Verberate 2. Tych nie można modyfikować. Użytkownik może jedynie określić poziom miksowanego sygnału (gałka DRY/WET). Na pokładzie znalazły się również 4 przyciski wyboru dostępnych presetów. Na górnym pasku umieszczono przyciski COFNIJ/PONÓW oraz przełącznik A/B umożliwiający szybkie porównanie przed i po zastosowaniu efektu.

Poznaj również naszą listę najlepszych bezpłatnych wtyczek pogłosowych w formacie VST

Verberate Basic – lista dostępnych presetów:

 • Plate
 • Room
 • Hall
 • Lush Hall

reverb-solo

Jakość brzmienia na wysokim poziomie

Verberate Basic jest kompatybilny z 32- oraz 64-bitowymi DAW-ami. Plugin pobieramy z poniższego linka. Brak konieczności rejestracji

Dodatkowe informacje: Verberate Basic (wielkość pobieranego pliku 5,52 MB)

j1000Denise udostępnił bezpłatną wtyczkę stanowiącą generator szumu: Noize Retro, dostępną w formatach, VST, VST3, AU, oraz AAX działającą pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC oraz Mac.

Tytułowy plugin to odchudzone wydanie wersji Noize 2 Premium. Nie tak dawno recenzowałem podobne rozwiązanie Noize Arcade firmy Plugin Boutique.

Wtyczka generuje szum przypominający ten z klasycznych konsol wideo. Szum można odtwarzać ze stałym poziomem głośności. Dodatkowo poziom można dostosować do intensywności sygnału przetwarzanej ścieżki audio. W przypadku aktywnej opcji latter, nakładanie szumu następuje tylko w momencie odtwarzania oryginalnej ścieżki audio.

Warto spróbować przetworzyć sample perkusyjne z delikatną ilością nałożonego efektu typu bitcrusher (ich listę znajdziesz tutaj).

Warto poznać: Noiiz Filter bezpłatny efekt wtyczkowy z wbudowanym generatorem szumów

noize retro generator szumów

Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę (link poniżej) z której pobierzecie tytułowy plugin (wymagane podanie ważnego adresu mailowego).

j1000SampleScience udostępniła instrument oparty na gotowych próbkach SQ8ROM, stanowiący bezpłatną emulację syntezatora Ensoniq SQ-80.

SQ8ROM dostępny jest w formatach, VST, VST3 oraz AU, i działa pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC oraz Mac.

Model SQ-80 to następca uwielbianego przez wielu syntezatora SQ-1, posiadający na swoim pokładzie dodatkowe 41 próbek waveform oraz szereg sprzętowych usprawnień. Instrument jest ciekawym źródłem klasycznych brzmień lat 80-tych (pady oraz brzmienia basu).

Koniecznie pobierz: bezpłatne wydanie wtyczki Drum Machine VST/AU firmy 99Sounds & SampleScience

Instrument dostarczany jest z pakietem 168 multisampli, do których dostęp uzyskujemy z poziomu wbudowanej przeglądarki. Barwy te można edytować z wykorzystaniem modulacji LFO oraz głośności obwiedni. Na pokładzie znalazł się również wbudowany efekt pogłosowy. Całość oparta jest na oprogramowaniu MaizeSampler.

fullbucket_phraser

Przy okazji warto wspomnieć, że ten sam producent nie tak dawno zaprezentował inny warty uwagi instrument wtyczkowy: Room Piano v2 z próbkami instrumentu KAWAI oraz wbudowanymi efektami vinyl, tape.

Bezpłatną kopię SQ8ROM, pobieramy przechodząc pod poniższy adres. Nie ma konieczności rejestracji czy aktywacji wtyczki.

j1000Producent Full Bucket Music zaprezentował bezpłatny efekt służący do fazowania sygnału Full Bucket Phaser, w formatach, VST, oraz AU, działający pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW w środowisku PC oraz Mac. Producent wykorzystuje tutaj ten sam kod, który zaimplementował w swoich wybranych instrumentach wtyczkowych.

Warto pobrać: Bezpłatny efekt tremolo HY-TP2 VST/AU produkcji HY-Plugins

Brzmienie wtyczki stylizowane jest na klasyczne analogowe phazery. Wtyczkę zaprojektowano z wykorzystaniem środowiska C++, co pozytywnie przekłada się na niskie zużycie procesora.

 

fullbucket_phraser

j1000Producent oprogramowania muzycznego – firma Full Bucket Music zaprezentowała instrument analogowy oparty na sekwencerze krokowym: SequencAir. Wtyczka dostępna jest w postaci aplikacji działającej niezależnie od programu hosta (standalone) jaki w jego środowisku (w formacie VST) zgodnym z popularnymi aplikacji typu DAW działającymi w środowiskach PC oraz Mac.

W ramach sekwencera kontrolować możemy następujące parametry: nuty, oktawę, velocity, bramkę, wyciszenie. Interfejs jest bardzo prosty. Ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy wcześniej nie mięli styczności z sekwencerami krokowymi.

Poznaj również bezpłatną wtyczkę MPS firmy Full Bucket Music

Na pokładzie znalazło się w sumie 16 slotów sekwensera, z możliwością łączenia w łańcuchy w dowolnej kolejności. Sekwencer może pracować w tempie aplikacji nadrzędnej lub niezależnie od tempa Hosta.

Wtyczka posiada funkcję monofonicznego analoga, którą można dezaktywować. Syntezator oparto na pojedynczym oscylatorze z trzema typami próbek waveform (kwadrat, piła, szum), filtrem rezonansowym, prostą obwiednią, funkcją portamento oraz pokładowym efektem delay. Moduł syntezatora pozwala kreować sekwencje arpegiatorowe oraz pochody basu.

sequencair

Wtyczkę pobieramy bez opłat ze strony producenta. Link poniżej.

Pobierz sekwencer SequencAir bezpłatnie.