Czytniki RSS dla Vsti.pl Vsti.pl ma Tobie do zaoferowania możliwość przeglądania nowości ze świata oprogramowania muzycznego,czy śledzenia nowych wątków  bez konieczności odwiedzania witryny - a wszystko za sprawą kanałów RSS jakie oddajemy do Twojej dyspozycji. Dzięki kanałom RSS oszczędzasz czas,  czytasz tylko interesujące Cię wątki, newsy, jesteś ciągle na bieżąco. Wszystko szybko, sprawnie i wygodnie.

 

Czym jest RSS?

RSS - Really Simple Syndication (Bardzo Prosta Syndykacja) to oparty na XML-u format dystrybucji treści. Inaczej - jest to XML-owa technika wysyłania nagłówków wiadomości w postaci kanału, które użytkownik odczytuje w specjalnym czytniku RSS. Coraz częściej do pobierania nagłówków wykorzystuje się przeglądarki oraz czytniki internetowe (działające jako strona WWW w przeglądarce).


Aby uzyskać dostęp do wybranego kanału RSS dostępnego dla vsti.pl należy skorzystać z poniższych linków odwołujących się do poszczególnych udostępnionych kanałów:
Zawiera wszystkie wiadomości (newsy) publikowane na vsti.pl.
http://www.vsti.pl/rss/

Zawiera listę ostatnio dodanych utworów, które w każdej chwili możesz skomentować vsti.pl.
http://www.vsti.pl/utwory/

Zawiera listę wątków, których dyskusję poruszano na forum vsti.pl.
http://www.vsti.pl/forum/
  • Co nam dają czytniki RSS?

Dzięki dostępowi do RSS mamy możliwość wczytywać nagłówki wiadomości publikowanych w kanałach informacyjnych dostępnych w Internecie. Nagłówek zawiera tytuł, zwięzły opis oraz link odsyłający do bardziej szczegółowej informacji, znajdującej się w serwisie prowadzonym przez wydawcę kanału (może być nim każda osoba prowadząca serwis WWW).

  • Co nam jest potrzebne do czytania kanałów RSS?

Do czytania kanałów potrzebny jest czytnik kanałów. Jego zaletą jest możliwość śledzenia w jednym interfejsie bieżących informacji pochodzących z wielu źródeł jednocześnie oraz wczytywania tych, które są dla czytelnika interesujące. Wszystkie czytniki potrafią wyświetlać strony WWW z pełnymi wiadomościami w swoim interfejsie i nie wymagają uruchamiania przeglądarki internetowej.

  • Jak dodać wybrany kanał? (na przykładzie przeglądarki Firefox)

  • Kliknąć na interesujący nas kanał RSS (Do wyboru mamy następujące: Nowości, Utwory oraz Forum) [1]:

Po wybraniu interesującego nas kanału naszym oczom okaże się następujące okno [2]:Kliknij dodaj, bądź wskaż miejsce, w którym zapisany ma zostać kanał [3].
W opisywanym przypadku od razu kliknęliśmy na przycisk dodaj.
Dostęp do kanału uzyskujemy z poziomu paska zakładek [4]:W obszarze [5] wyświetlone zostają wszystkie najnowsze teksty opublikowane i dostępne z poziomu kanału Nowości
W przypadku pytań wątpliwości napisz w tym wątku .