Image Line - Fl Diva - czyli wtyczka Melodyne w Fl 9.5[Aktualizacja: 25-11-2010] Image Line stale udoskonala swój produkt na co dowodem są kolejne wersje aplikacji Fl Studio. W oczekiwaniu na stabilną wersję Fl Studio 10 testowane są kolejne rozwiązania. Tym razem deweloperzy postawili na wtyczkę będącą swego rodzaju odpowiednikiem aplikacji Melodyne czy Auto Tune - a mowa o natywnej wtyczce Newtone. Zobacz również najnowszy zrzut ekranu okna wtyczki jak również samą wtyczkę w akcji. Czas zacząć odliczanie - NewTone jest tuż za rogiem.

 

Newtone to doskonałe narzędzie do swobodnej zmiany wysokości dźwięku i rozciągania nut w czasie przy zachowaniu pełnej neutralności brzmienia. Doskonale nadaje się do poprawiania drobnych błędów intonacyjno-rytmicznych w wokalu, do kwantyzowania materiału audio, dodawania harmonii, a także remiksowania i modyfikowania melodii i tempa nagrań.
Takie narzędzie to oszczędność dla wszystkich użytkowników myślących o zakupie narzędzia o podobnych możliwościach.

Ktoś może stwierdzić, że Image Line kopiuje rozwiązania innych aplikacji DAW, np. Cubase. Pamiętajmy jednak, że dzięki temu program Fl Studio staje się jeszcze większą pokusą np. dla użytkowników Cubase, którzy za każdą aktualizację muszą płacić duże pieniądze. Image Line oddaje swoje narzędzie za free (lifetime ftree updates).

[Aktualizacja: 18-11-2010] Wtyczka NewTone jest prawie gotowa. Obejżyj poniższy screen:

Newtone (dawniej Fl Diva) - czyli wtyczka Melodyne od Image Line prawie gotowa

[Aktualizacja: 25-11-2010] Obejrzyj najnowsze wideo obrazujące możliwości wtyczki NewTone

  Źródło: Image Line