D16 Group - Syntorus VST Kolekcja „srebrnych" wtyczek polskiej firmy D16 Group to zestaw 6 pluginów a wśród nich Syntorus VST (teraz również w wersji 64-bitowej), który opisywany jest jako "Double Path Analog Chorus". Wtyczka dostępna w formatach: VST, oraz AU (użytkownicy systemów Windows oraz Mac OS X).

Głównym zadaniem z jakim zmagać się będzie -plugin Syntorus jest ubogacanie brzienia o efekt chorusa, znany z klasycznych syntezatorów: Solina, Synthex czy Juno. D16. Wtyczkę cechuje specyficzne brzmienie, które wzbogaca każdy instrument. Syntetyczne brzmienia basowe oraz leadowe zmienią swoje oblicze, brzienia akustyczne staną się głębsze oraz bujne.

 Do stworzenia efektu chorus wykorzystuje się możliwości mieszania oryginalnego sygnału z tym samym sygnałem jednakże lekko opóźnionym, który jest dodatkowo odstrojony.

Analogowa linia opóźniająca - to najważniejsza część jednostki chorusa. Wtyczka Syntorus to również emulacja sterownika Brucket-Bridge ( BDD) odpowiedzialnego za dodatkowy analogowy charakter sygnału.

Podwójna linia opóźniająca - większość efektów typu chorus do stworzenia lini opóźniającej wykorzystywane jest pojedyńczą linię opóźniającą. Syntorus posiada dwie wisokiej jakości analogowe linie dzięki czemu uzyskane brzmienie jest mogatsze, pełniejsze i głębsze. Linie mogą funkcjonować niezależnie bądź pracować w trybie master/slave. Pełna kontrola nad wszystkimi parametrami sygnału pozwala na na pełna swobodę działania podczas kształtowania sygnału.

Tremolo
Obie linie have opóźniające posiadają wbudowany efekt tremolo nad którym kontrolę można sprawować za pomocą LFO. Efekt w szczególności sprawdzi się wraz z brzmieniami Rodes oraz brzmieniami gitarowymi. Efekt tremolo pozwala na tworzenie efektu dynamicznego brzmienia. Działanie LFO można zsynchronizować z tempem programu host. Ciekawą cechą LFO wbudowanego w plugin Syntorus VST jest bardzo dokładna synchronizacja z songiem co gwarantuje jednakowy sposób zagrania niezależnie od pozycji makera w projekcie (songu)

 

D16 Group - Syntorus VST


[Aktualizacja: 24-07-2013] Tylko do 15 sierpnia wszystkie wtyczki spod znaku D16 Group można kupić 30 % upustem.
Źródło: D16 Group