0a

Opcja formatowania wbudowana w oprogramowanie instrumentów marki Korg serii pa umożliwia wymazanie wszystkich danych z dysku/pamięci przenośnej (-pendrive) oraz przygotowanie samego nośnika do zapisu nowych danych (dysku twardego). Formatowanie wykonywane jest w systemie DOS FAT16 oraz FAT32.

Uwaga:

  • próba sformatowania np pamięci zewnętrznej w komputerze (PC) w trybie NTFS skończy się tym, iż nośnik nie będzie widoczny w instrumencie
  • procedura formatowania wymazuje wszystkie dane! Prodecuda ma zastosowanie do wszystkich modeli Korga z serii pa (Korg pa4x/pa1000/pa700/pa3x/pa900/pa600 i inne)

Przeczytaj również: Jak skopiować (wgrać) pliki (MIDI/mp3) do instrumentu marki korg na przykładzie modelu Korg pa700? (Korg pa tutorial)

Jak prawidłowo sformatować dysk/nośnik pendrive? O tym poniżej. Zapraszam do lektury.

Wciskamy przicisk Media zlokalizowany na płycie czołowej:

 

korg pa4x tutorial

a następnie z poziomu ekranu wybieramy zakładkę Format

korg pa4x tutorial

W przypadku formatowania pamięci zewnętrznej (pendrive), należy podłączyć nośnik do portu USB HOST (w modelu pa700 wejście USB zlokalizowane jest na tylnej płycie).

korg pa4x tutorial

Rozwinąć listę [1] wskazując Pendrive, wprowadzić nazwę [2] - w tym celu skorzystaj z parametru Volume Label

Uwaga: zmiana nazwy formatowanego dysku nie jest bezpieczna, w szczególności, gdy na co dzień korzystasz z SongBooka.

Naciśnij przycisk Execute [3], celem rozpoczęcia procedury formatowania.

Pojawi się ostrzeżenie –ze stosowną informacją ostrzegawczą, które należy potwierdzić wciskając OK

 

Chciałbyś lepiej poznać możliwości instrumentu Korg pa3x/pa4x/pa1000/pa700? Zapraszam do zapoznania się z ofertą indywidualnego kursu obsługi Korga pa4x/Korga pa3x/Korga pa2x/Korga pa900/Korga pa1000/Korga pa700.