0aW jaki sposób pozyskać oryginalny set dla instrumentu?

Należy przywrócić ustawienia fabryczna (Factory restore) a następnie zapisać SET fabryczny korzystając z opcji Media > Save
 
Jak odwrócić sortowanie plików z poziomu MEDIA, np. sortowanie plików MIDI?

Należy kliknąć w górną belkę z tytułem kolumny: Name
 
Jak prawidłowo obchodzić się z kartą SD podczas umieszczania jej w slocie instrumentu marki Korg pa4x?

Nie tylko należy czynić to przy wyłączonym instrumencie, ale należy przede wszystkim fizycznie odłączyć instrument od zasilania!
 
Ile numerowanych rekordów maksymalnie może pomieścić SongBook?


9999 pozycji numerowanych. Absolutnie wystarczająca ilość...w samej bazie ilość wpisów natomiast jest ograniczona pamięcią naszego instrumentu.
 
Czy Korg wspiera działanie harmonizera w plikach mp3?
I tak i nie.
Funkcja taka dostępna jest w starszym modelu Korga pa3x, natomiast nie znajdziemy jej w pa4x.
Jeśli chciałbyś wykorzystać harmonizer w odtwarzanych plikach, nie pozostaje nic innego jak porzucić mp3 i korzystać z plików MIDI. Oczywiście mowa o trybie automatycznym.
W przypadku, gdy dla odtwarzanego pliku dodatkowo wciskamy akordy, możemy sterować harmonią.

Opcja wykorzystania harmonizera w plikach mp3 (jak i odpowiednie presety) została użytkownikom Korga pa4x zabrana z uwagi na prawa autorskie (dotyczy użytkowania technologii TC-Helicona).

W jaki sposób zaktualizować krok po kroku system operacyjny w korgu pa4x?

Odpowiedź w tekście:
W jaki sposób (krok po kroku) zainstalować system operacyjny v2.0 w Korgu pa4x? (Korg pa4x tutorial)
 
Co zrobić, gdy w trakcie ładowania aktualizacji systemu zabraknie nam prądu?

Bardzo niepożądana sytuacja. Najczęściej prowadzi do uszkodzenia bootloadera a w konsekwencji brak możliwości uruchomienia instrumentu.
W przypadku instrumentu na gwarancji należy skontaktować się z serwisem bądź dystrybutorem.

W Polsce jest to firma MegaMusic:
Telefon: (58) 551-18-82
Fax: (58) 551-18-72
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Wraz z wydaniem OSa w wersji 2.0 dla Korga pa4x, producent zaimplementował efekt KAOSS. Czy jest on w 100% tym samym, co znajdziemy w pierwowzorze?
Czy instrukcja obsługi pierwowzoru będzie właściwym kierunkiem do tego by poznać jednostkę efektową KAOSS?


Nie zupełnie. KAOSS FX w korgu pa4x stanowi namiastkę tego, co znajdziemy w pierwowzorze. Jego podstawowa funkcjonalność została rozwinięta o elementy, które sprawdzą się w przypadku aranżera.
 
Czy użytkownicy Korga pa3x oraz innych modeli "poprzedniej generacji" mogą liczyć na jakiekolwiek aktualizacje?

Zacznijmy od tego że w całej historii cyklu życia serii Pa zdążyło się jeden raz kiedy to model wycofany z produkcji otrzymał dodatkowe wsparcie w postaci
aktualizacji sytemu. Chodzi o model Korg pa600, który z początkiem 2018 otrzymał aktualizację systemu operacyjnego v 2,0!
 
Po załadowaniu sytemu OS v2.0 mam problem z wykorzystaniem styli w ramach zakładki Direct (ta jest wyszarzana) co zrobić?

Przechodzimy do ustawień globalnych: Global>Mode Preferences>Media - wskazujemy miejsce, w którym zlokalizowany jest SET, który ma być dostępny z poziomu zakładki DIRECT.
 
Dlaczego użytkownicy np Yamahy Tyros "nie doceniają" Korga?

Aby móc docenić dany instrument, (jego brzmienie, style czy funkcjonalność), trzeba wejść w posiadanie, bądź "ograć" w sklepie dany model celem porównania.
Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z możliwości oraz kompletności zastosowanych narzędzi czy rozwiązań sugerując się wyłącznie filmami zamieszczonymi w sieci.
Oczywiście żadne rozwiązanie nie jest perfekcyjne i wymaga własnego wkładu w ostateczny kształt brzmienia.
Poszukując rozwiązania na scenę - pa4x to zdecydowanie dobry wybór.

Inna kwestia związana jest ze środkami, którymi dysponujemy. Gdyby każdego stać było na taki a nie inny instrument mógłby ich posiadać w domu choćby nawet 10 modeli.
 
Czy Korg pozwala na automatyczne wyrównywanie tempa utworów załadowanych do obu odtwarzaczy (Player 1 i 2), pomiędzy którymi wykonujemy przejście wykorzystując tłumik krzyżowy X-Fader?

Odpowiedź, krótka i rzeczowa: Nie
 
Jak utworzyć kopię zapasową danych zawartych w ramach banku Direct?

Nie ma takiej potrzeby ponieważ sam bank Direct to gotowy SET, który znajduje się na dysku bądź w innej lokalizacji.
Można powiedzieć że jego obecność na HD to już kopia zapasowa.
 
Dlaczego wraz z aktualizacją OSa w korgu pa4x producent nie zamieścił styli w fabrycznych bankach?

Style te po prostu nie zmieściły się. Każdy bank fabrycznie może pomieścić maksymalnie do 48 styli. To ograniczenie wynika z ilości zakładek na grupę (od P1 do P6).

Jedna z aktualizacji dla Korga pa3x zwiększała liczbę tych zakładek o jedną (P6) w ramach danej grupy styli.

Być może przy okazji następnych aktualizacji będzie można liczyć na dodatkowe komórki w sekcji FACTORY na potrzeby nowych styli fabrycznych.
 
Dla kogo przeznaczony jest KAOSS w Korgu pa4x?

Przede wszystkim dla tych, którzy lubią eksperymentować i bawić się brzmieniem w czasie rzeczywistym. Narzędzie szczególnie przydatne osobom preferującym muzykę elektroniczną.

Uwaga: Kaoss swoje działanie opiera na stylach oraz plikach MIDI (nie dotyczy presetów arpegiatora).
 
Jakie dane można zarejestrować podczas korzystania z wewnętrznego rekordera Korga pa4x?

Rejestrując plik mp3 zapiszą nam się dane z mikrofonu, odtwarzanego pliku MIDI, stylu, wszystko, co zagramy prawą ręką, jak również dane generowane za pomocą jednostki KAOSS FX
 
Dlaczego aktualizacja dla korga pa4x występuje w dwóch odmianach: PKG oraz UPD?

Podczas aktualizacji systemu operacyjnego Korga pa4x jesteśmy proszeni (po dokonaniu kalibracj ekranui) o wskazanie pliku zawierającego system operacyjny.
W zależności od posiadanego instrumentu, poproszeni zostaniemy o plik PKG bądź UPD.

Trzeba jasno napisać, że oba pliki zawierają tę samą zawartość.
Plik PKG dotyczy w szczególności tych użytkowników, którzy nabyli instrument jakiś czastemu (zaraz po premierze), podczas gdy UPD znajdziemy w modelach nowszych.

Powodem implementacji nowego formatu danych UPD był fakt, iż część użytkowników zaczęła modyfikować zawartość PKG, tworząc zmodyfikowane wersje systemu (zresztą z różnym skutkiem) co często prowadziło do uszkodzeń samego systemu i wizytą w autoryzowanym serwisie. Problem stał się na tyle duży, że Korg zdecydował się na nowy format (UPD).
W stosunku do UPD, zmieniono sposób dostępu do pliku z poziomu BIOSa instrumentu.
 

Czy korg wspiera dyski zewnętrzne i traktuje je tak dam jak Pendrive? 
 
Nie - krótko i na temat.
 
Dlaczego nie zawsze warto korzystać z wewnętrznego rejestratora w Korgpu pa3x/pa4x?
 
Sygnał rejestrowany nie przechodzi przez procesor MAXX Audio, a przez co wynikowy plik nie brzmi identycznie jak to co kierowane jest na odsłuch.
 

Chciałbyś lepiej poznać możliwości instrumentu Korg pa3x/pa4x? Zapraszam do zapoznania się z ofertą indywidualnego kursu obsługi Korga pa4x/Korga pa3x/Korga pa2x/Korga pa900.