akaiFirma Akai Professional zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowej serii klawiatur sterujących: Advance Keyboard.Instrumenty mają być dostępne w trzech rozmiarach (wersje: 25-, 49-, 61-klawiszowe). Nazwy poszczególnych modeli: Advance 25, Advance 49, oraz Advance 61.

Na pokładzie znajdziemy kolorowy wyświetlacz w rozmiarze 4,3 cala z pełnymi możliwościami kontroli wybranych parametrów w czasie rzeczywistym. Ekran w danym momencie przystosowuje się do parametrów wtyczki, nad którą sprawujemy kontrolę.

Instrumente zaprojektowano do pracy z dowolnym instrumentem VST. Jest to możliwe dzięki aplikacji Virtual Instrument Player (VIP, która funkcjonuje jako wtyczka w środowiskach DAW, bądź poza nimi (pod systemami Windows oraz Mac).

Zastosowana półważona klawiatura jest czuła na docisk oraz uderzenie. Na panelu znajdziemy 8 gałek typu endless, 8 czułych padów MPC (zmieniających kolory w skali RGB), przycisku transpozycji oktawowej, nabijania tempa, podziału czasowego, arpegiatora, kółka modulacji oraz pitch bend, wejście na pedał eksprezji, port USB, wejście/wyjście MIDI.

Do całości dorzucany jest pakieg 16 GB w ramach którego otrzymujemy ponad 10000 brzmień opracowanych przez AIR Music Technology (Vacuum Pro, Transfuser, Velvet, Hybrid 3, Xpand!2) SONiVOX oraz Prime Loops.

http://static.kvraudio.com/i/b/advance61.jpg

 

Virtual Instrument Player - oprogramowanie

  • Jest w pełni kompatybilne z wtyczkami VST
  • Może działać niezależnie od programu HOSTa
  • Działa jako wtyczka: AU, VST, czy AAX w dowolnym programie DAW.
  • Pozwala na organizację kolekcji wtyczek i sprawne ich przeglądanie w oparciu o różne kryteria
  • Pozwala na jednoczesną pracę z 8 wirtualnymi instrumentami
  • Posiada gotowe mapy wielu popularnych instrumentów VST

Advance 25, Advance 49, oraz Advance 61 pojawią się w sprzedaży na wiosnę. Ceny na rynek amerykański wynoszą odpowiednio: $399.99, $499.99, oraz $599.99.

www.youtube.com/watch?v=2Czco8No8xQ