Fl studio 8 W kwietniu 2008 pojawiła się kolejna wersja znienawidzonego przez co niektórych a zarazem kochanego przez miliony programu Fl Studio w wersji ósmej.
Fl Studio 8 to 10 lat doświadczeń oraz ciężkiej pracy programistów ze stajni Image Line .

Wynikiem jest fl studio 8 znane również jako frukty Loops – program któremu niczego nie brakuje. Pomimo niemalże nieograniczonych możliwości, programiści zaskakują nas co róż nowymi funkcjami, które sprawiają, że praca w środowisku Fl studio 8 jest jeszcze przyjemniejsza.
Śmiało można rzec – Fl studio to najbardziej elastyczne środowisko pozwalające na produkcję muzyki dowolnego gatunku! Pomimo iż program nie jest trudny, to jednak ogrom funkcji oraz możliwości sprawia, że jego poznanie zajmuje nie miesiące a nawet lata.

Siłą Fl Studio jest np. w przeciwieństwie do Reasona otwarta architektura programu, która sprawia, że nie musimy ograniczać się jedynie do tego co daje nam producent, wyposażając ogromy kombajn muzyczny jakim jest niewątpliwie Fl studio 8 w różnego rodzaju wtyczki vst, vsti, których w Internecie znaleźć można całą masę, a o których piszemy na bierząco na łamach vsti.pl. Jakie są zatem ograniczenia Fl studio?

ŻADNE.

no może poza jednym - Twoją wyobraźnią. Najnowsze Fl Studio wykorzystuje niemal wszystkie dostępne otwarte standardy jakie znane są wszystkim, którzy zajmują się pracą w wirtualnych środowiskach DAW (Digital Audio Workstation) - (VST/VSTi/VST2, DXi, DXi2, Buzz, ReWire, MIDI, MP3, WAV, OGG).

Nawet jeżeli nie korzystasz z Fl Studio a przykładowo z Cubase producent daje Ci możliwość skorzystania z FL-a w Twoim środowisku - Fl studio pełni wtedy rolę wtyczki VST.

W wersji 8 główny nacisk położono na poprawie pracy w fl studio – stąd też zmiany objęły interface, który stał się bardziej czytelny

Fl Studio 8

Czym jest zatem Fl Studio 8?

To program którego instalator posiada około 100 MB – dokładnie tyle wystarczy, by móc swobodnie tworzyć muzykę nawet jeżeli nie posiadasz żadnych dodatkowych wtyczek VST. Dzięki bogatej palecie narzędzi, pluginów przy odrobinie własnego wkładu stworzysz dowolną produkcję, którą następnie możesz wyeksportować do jednego z następujących formatów: WAV, MP3, OGG, MIDI.

Z nowym Fl Studio mamy do dyspozycji aż 29 wirtualnych syntezatorów, które pokrywają całe spectrum brzmień a dzięki najnowszemu bardzo pomysłowemu dodatkowi:  FL Synthmaker – środowisko wirtualnych instrumentów może dramatycznie ulec zwiększeniu. Być może dzięki aplikacji SynthMaker, odkryjesz w sobie nową pasję budowania syntezatorów/efektów z klocków bez konieczności znajomości języków programowania?

Nagrywanie Audio I Edycja
Fl studio 8 pozwala na jednoczesne nagrywanie do 64 ścieżek audio – chcesz nagrać całą orchestrę symfoniczną – Fl Studio poradzi sobie z tym zadaniem bez problemu.

Wszystkie klipy audio możesz zamieścić w playliście, nie ma żadnych ograniczeń, Dzięki zwiększonym możliwościom edytora plików audio – Edisonie możesz z powodzeniem nie opuszczając środowiska produkcyjnego bez pomocy innych programów zewnętrznych typu WaveLab czy Sound Forge obrabiać pliki audio (ciąć, edytować, zmieniać wysokość i wszystko co czego dusza zapragnie). Edison to nie tylko edytor to również doskonałe narzędzie pozwalające na nagrywanie sygnału audio z różnych źródeł (gitara, mikrofon) – dodatkowymi atrybutami edytora Edison są: analiza spektralna, convolution reverb, nagrywanie w pętli i wiele wiele innych.

Pracowałeś wcześniej w środowiskach typu Cubase czy Sonar – chciałbyś spróbować Fl Studio 8 ale nie odpowiada CI jego architektura pracy z patternami?

Porzuć patterny zacznij składać utwory ze ścieżek opartych na plikach audio – to jest możliwe! A to dzięki możliwości wstawiania klipów audio, na które możemy z powodzeniem nakładać klipy automatyki.

Elastyczny 64-ścieżkowy mikser, każda ścieżka może pomieścić do 8 efektów, 4 kanały typu Send. Aż 44 pluginy efektowe wśród których znajdziemy: kompresory, limitery, maximizery, efekty delay, distortion, equalizery (graficzne jak i parametryczne), filtry, flangery, efekty chorus, wokoder oraz rewerb.

Co nowego w fl studio 8?

 • Wspominany już FL Synthmaker – pozwalający na tworzenie własnych instrumentów wtyczkowych, efektów bez umiejętności programistycznych.

Fl Studio 8

 • Opcja One-click-recording w Edisonie przygotowująca editor do nagrywania jednym kliknięciem myszy

Fl Studio 8

 • Slicex – doskonałe narzędzie dla tych wszystkich, którzy pracują z pętlami audio, a którym nie wystarcza już Fruity Slicer

Fl Studio 8

 • SoundGoodizier – wtyczka, która zdecydowanie poprawia brzmienie i została stworzona na bazie Maximusa

Fl Studio 8

 • Fruity Limiter – wtyczka, która poprawi brzmienie Twoich Miksów, stąd też najlepiej wpinać ją na ścieżkę master.

Fl Studio 8

 • Wave Candy – narzędzie pozwalające na wizualną analizę sygnału

Fl Studio 8

 • Doskonała wtyczka masteringowa Maximus

Fl Studio 8

 • Możliwość renderingu przy jednoczesnym korzystaniu z kompensacji opóźnienia
 • Fruity Dance :)

Fl Studio 8

 • Score Logger – tworzący na bieżco wszystkie Twoje poczynania, podczas aktywności w programie Fl studio przez ostatnie 2 minuty – co jeśli się okaże ze na drodze improwizacji udało Ci się zagrać ciekawy motyw, jednak nie potrafisz go powtórzyć? – z pomocą przychodzi Score Logger

Fl Studio 8

 • Recording filter – sam zdecyduj czy podczas sesji nagraniowej zapisujesz tylko: audio, automatykę, midi – czy wszystko jednocześnie

Fl Studio 8

 • Slip Editing  - znakomite narzędzie pozwalające na edycję klipów audio w play liście
 • Jeszcze lepsza integracja z dowolnymi sterownikami MIDI – dzięki opcji multilink – program na stałe zapamiętuje zlinkowane kontrolery!

Fl Studio 8

 • Dodatkowa ścieżka w mikserze: 'Selected mixer track'

Fl Studio 8

 • Wtyczka Toxic 4

Fl Studio 8

Wszyscy, którzy zakupią wersję typu Download otrzymają dożywotni darmową aktualizację . Przykładowo jeżeli zakupiłeś fl studio w wersji 7 – otrzymasz za darmo Fl studio 9, 10. Jesteś właścicielem wersji pudełkowej – przysługuje Ci jedna darmowa aktualizacja.