score logger in fl studio Czy nie zdarzyło Ci się kiedyś przypadkiem, że rozpocząłeś improwizację na klawiaturze sterującej, a ta okazała się bardzo ciekawym motywem? Pewnie nie raz :) Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy z jakiś względów nie rozpocząłeś rejestracji swoich poczynań - rozwiązaniem Twojego problemu może okazać się Score Logger, który zagościł w najnowszej, będącej jeszcze  w fazie beta, aplikacji Fl studio?
Czym jest Score Logger?

Zacznijmy od od początku:

  • Gdzie szukać Score Loggera?

Opcję Score Logger znajdziesz w menu Tools

  • Jak działa Score Logger?

Score logger to nowa funkcjonalność, którą już teraz zarejestrowani użytkownicy mogą przetestować "na własnej skórze". Działa ona w ten sposób, iż zapisuje (wykonuje zrzut danych zawartości piano roll, których fizycznie nie ma w oknie edytora pianoroll do pliku  (loga) dla danego (zaznaczonego patternu bądź kanału w step sequencerze) przetrzymując "improwizacje" użytkownika z przed ostatnich 3 minut. Takie dane mogą zostać przywołane z poziomu okna piano roll we fruity loopsie.

  • Jakie korzyści z tego mamy?

Dzięki Score logger nigdy nie będziemy żałować że nasza improwizacja była tylko improwizacją i już więcej nie uda nam się jej powtórzyć.

  • Czym są pliki Score?

to pliki w formacie *.FSC, które służą zapisywaniu melodii z okna Piano roll oraz pozwalają na gromadzenie danych odnośnie automatyki. Pliki Score można z powodzeniem importować z poziomu przeglądarki Browser na drodze opcji przeciągnij i upuść.

Aby sprawdzić opisaną funkcjonalność musisz dysponować oprogramowaniem Fl Studio 8 (ewentualnie wersje beta).