Wyszukiwarka (browser) to bardzo przydatna część interface'u jaką znajdziemy w Fl Studio. Wywołujemy ją za pomocą skrótu F8. Domyślnie znajduje się ona z lewej strony okna, ale nie jest to regułą.

 U góry na pasku Browser znajdziemy :

1. Collapse Structure - Zwija wszystkie podfoldery do folderów.
2. Reread Structure - pozwala na odświeżenie zawartości folderów.
3. Close - zamyka przeglądarkę.

 Klikając lewym przyciskiem myszy na dany folder rozwijamy jego strukturę. W celu całkowitego rozwinięcia drzewa danego katalogu wraz z wszystkimi podkatalogami należy kliknąć na interesujący nas folder i z menu kontekstowego, wybrać collapse all.

Na jej liście znajdziemy wiele folderów, w których poukrywane są różne pliki (sample), ale nie tylko. Wielu z nas praktycznie nie zagląda do większości katalogów - a te są jak najbardziej przydatne, bowiem gromadzą informacje (pliki) o danym projekcie - niejednokrotnie ułatwiają pracę nad nim. Np. katalog record domyślnie przeznaczony jest na pliki audio nagrywane z wykorzystaniem miksera.

Opis zawartości poszczególnych folderów :

  • Current Project - zawiera różne informacje odnośnie danego projektu, automatykę, wykorzystywane generatory czy historię ostatnich operacji.
  • Folder History - zawiera listę ostatnich operacji. Maksymalna liczba kroków zapisywanych do historii zależy od ustawień w zakładce General settings (domyślnie ustawiona jest ona na 20).
  • Folder Automation - zawiera informacje związane z wszelaką automatyką jaka miała miejsce w utworze (lista parametrów, która była automatyzowana).
  • Folder Initialized Controls - zawiera listę plików, które były initjalizowane. Klikając kontekstowym myszy możemy usunąć dane zdarzenie.
  • Patterns List - zawiera listę wszystkich patternów, na których miała miejsce jakaś automatyzacja.
  • Generators / Effects - zawiera listę wszystkich wtyczek vsti i vst użytych w projekcie. Lista nie obejmuje takich generatorów jak sampler, Ts404, Layer. Każda wtyczka/efekt używy w projekcie - w brower ma swój oddzielny folder, który zawiera również informacje o automatyzowanych parametrach poszczególnych wtyczek.
  • Remote Control - zawiera listę kontrolerów, które zostały zlinkowane do zewnętrznych kontrolerów (klawiatury sterującej).