FL Studio 9 - 9 powodów dla których warto przestać korzystać z pirackiej wersji Fl Sudio W obecnych czasach bardzo łatwo jest uzyskać piracką wersję dowolnego oprogramowania w tym między innymi Fl Studio. Czy i Ty zaliczasz się do tej kategorii osób? Powiesz "nic nie muszę płacić za taką aplikację". Zastanawiałeś się  jednak kiedyś jakie korzyści daje Ci korzystanie z legalnej wersji oprogramowania?

1. Dożywotnie darmowe aktualizacje – kupując raz wszystkie kolejne wersje otrzymujesz za darmo!!!

Inne firmy (przykładowo Steinberg czy Cakewalk) każą sobie słono płacić za aktualizacje nawet wtedy, kiedy zapłaciłeś ogromną kasę za swoje oprogramowanie. Polityka Image Line jest  inna. Cena za Fl Studio jest bardzo rozsądnie skalkulowana, dodatkowo kupując wersję typu download otrzymujesz darmowe aktualizacje do kolejnych wersji za darmo (Lifetime Free Updates). Oznacza to nie mniej nie więcej tyle, ze nie musisz wnosić żadnej dodatkowej opłaty, by stać się właścicielem każdej kolejnej wersji Fl Studio. Wszystko co wystarczy zrobić to pobrać aktualizację. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej sprawiedliwe.

2. Chroń swój komputer - skrakowane oprogramowanie to ryzyko dla Twojego komputera

Piractwo łączy się z zagrożeniem infekcji Twojego PC-a itp. Korzystanie z pirackiej wersji oprogramowania to ryzyko infekcji wirusowych, trojanów, oprogramowania malware, spyware oraz innych nieprzyjemnych niespodzianek jakie mogą się czaić w keygenach bądź w samym scrackowanym oprogramowaniu. Koszty jakie możesz ponieść w związku np. z utratą danych na wskutek działania powyższego oprogramowania danych mogą być bardzo dotkliwe i wynieść dużo więcej, niż licencja na Fl Studio.

{mospagebreak}
3. Natychmiastowe wsparcie

Posiadacze licencji na Fl Studio uprawnieni są do korzystania z technicznego wsparcia kiedykolwiek tego potrzebują. Wsparcia technicznego udzielają deweloperzy oraz autorzy oprogramowania. Uzyskane odpowiedzi są pełne, rzeczowe. Jako zarejestrowany klient oprogramowania Fl Studio masz możliwość dyskusji nad kwestiami funkcjonalności, możesz wymieniać się presetami własnymi produkcjami, dzielić się swoimi spostrzeżeniami, pomysłami, które mogą ujrzeć światło dzienne już w kolejnej odsłonie Fl Studio.

4. Używanie pirackiej wersji oprogramowania Fl Studio to łamanie prawa

Piractwo to nie tyko sposób na oszczędność pieniędzy czy rozwój swojego hobby (zainteresowań). Za każdym razem, kiedy podejmujesz się próby zainstalowania nielegalnej wersji oprogramowania Fl Studio, łamiesz prawo oraz naruszasz warunki licencji. Zastanawiałeś się kiedyś co się stanie, gdy opublikujesz swój przebój bądź ktoś wykorzysta Twoje produkcje? Czy nie lepiej zainwestować niewielką kwotę pieniędzy w legalne oprogramowanie Fl Studio? Po co podejmować ryzyko? Chyba nikt z nas nie potrzebuje niepotrzebnych zmartwień?

5. Nigdy nie wiesz, co tak naprawdę pobierasz z sieci

Po co marnować czas na poszukiwanie zbrakowanej wersji fl studio, która może nie działać poprawnie, zawierać błędy a przez co zmuszać Cię do kolejnych poszukiwań kiedy tylko pojawi się kolejna wersja?

6. Chcesz być prawdziwym producentem, działaj jak prawdziwy producent


Jeżeli naprawdę zależy Ci na produkcji muzyki wykorzystując środowisko Fl Studio a jednocześnie nie traktujesz tego zajęcia tylko w kategoriach hobby, inwestycja w legalne oprogramowanie to pierwszy krok w przyszłość. Pamiętaj, że jeśli swoją muzykę wyprodukowałeś na oprogramowaniu nie posiadającym licencji automatycznie pozbawiony jesteś praw (copyright) do własnych produkcji. Twoje produkcje traktowane są jak tzw. royalfree - każdy może je wykorzystać i potraktować jako własne (dotyczy wszystkich posiadających licencje na oprogramowanie).

7. Czerp jak najwięcej z faktu bycia klientem

Jako klient firmy Image-Line to Ty zawsze w pierwszej kolejności powiadamiany jesteś o aktualnych promocjach, aktualizacjach. W każdym momencie możesz skontaktować się z producentem w dowolnej sprawie (dotyczy wyłącznie legalnych użytkowników aplikacji)

8. Kupując Fl Studio wspierasz jego rozwój

Możesz wierzyć albo nie ale jeśli producent nie będzie sprzedawał kolejnych wersji swojego oprogramowania - tylko dlatego, że w sieci można znaleźć jego zcrackowaną wersję Image Line w każdym momencie może zaprzestać dalszego rozwoju Fl Studio. Co oznacza, że możemy nie zobaczyć wersji 10, 11 czy 12. Praca nad nowymi możliwościami oprogramowania to niezwykle drogie i czasochłonne zajęcie, podobnie jak produkcja ipodów czy laptopów. Z programowaniem środowiska Fl Studio jest podobnie. Szacuje się, że jeżeli fl studio zakupione zostałoby przez co najmniej 1 z 10 osób korzystających z pirackiej wersji ilość nowości jakie znalazłyby się w nowej wersji produktu byłaby dwukrotnie większa. Kupując Fl Studio decydujesz o jego dalszym rozwoju!!!

9. A gdzie Twoja moralność?

To czy będziesz korzystać z wersji pirackiej czy też legalnej uzależnione jest od Twoich osobistych przekonań, wychowania (tylko nie mów że to kwestia pieniędzy). Sam ostatecznie zdecydujesz co zrobisz. Jeżeli nie obchodzi Cię fakt korzystania z nielegalnej wersji Fl Studio niezależnie od tego jak wiele powodów przytoczymy tak dalej będziesz to czynił. Jeżeli jednak uważasz, że najwyższy czas z tym skończyć zapraszamy do sklepu: http://shop.image-line.com. Stań się częścią naszej rodziny - rodziny legalnych użytkowników Fl Studio - a i tworzenie muzyki będzie przyjemniejsze? Nie wierzysz? Wtedy właśnie docenisz to, co masz.