Wirtualne instrumenty jakie znajdziemy na pokładzie Fl Studio vol.2Prezentowane w poprzedniej części generatory vst jakie znaleźć można na pokładzie Fruity Loops Studio, nie wyczerpały wszystkich pluginów, jakie, producent programu - firma Image-Line oddała nam do dyspozycji. Pamiętać jednak należy że z nie wszystkich można korzystać bez ograniczeń, część dostarczana jest na licencji demonstracyjnej. Poniżej prezentuję krótkie charakterystyki kolejnych instrumentów dostępnych z poziomu menu channels> add one...

 

FPC (FL Pad Controller) wtyczka, która stylizowana jest na hardwerową jednostkę Akai MPC, której kod został zoptymalizowany pod platformę Fl Studio. FPC - to maszyna perkusyjna, która pozwali na przygotowanie w locie zestawów perkusyjnych. Wtyczka wspiera 16-warstwowe próbki.

Wirtualne instrumenty jakie znajdziemy na pokładzie Fl Studio vol.2

Fruit Kick to bardzo prosty syntezator brzmienia Kick, które syntetyzowane jest przy użyciu prostej próbki waveform, z bardzo szybką obwiednią, oraz szybko opadającą początkową wartością pitch.

Wirtualne instrumenty jakie znajdziemy na pokładzie Fl Studio vol.2


Fruity DrumSynth Live wtyczka dostarczana w wersji demonstracyjnej. Jest to popularna wersja syntezatora o takiej samej nazwie wypromowanego przez Maxim Digital Audio. Program cechuje się 120 zaprogramowanymi brzmieniami, każde przypisane zostało do niezależnego klawisza (nuty na klawiaturze wtyczki), dzięki czemu bardzo łatwo możemy przechodzić od jednego brzmienia do drugiego. Wszystkie brzmienia zsyntezowane zostały przy pomocy dwóch generatorów szumu (oba oscylatory różnią się znacznie swoimi możliwościami) którego sygnał następnie przepuszczany jest przez pasmo-przepustowe filtry.

Wirtualne instrumenty jakie znajdziemy na pokładzie Fl Studio vol.2

Fruity DX10 to polifoniczny (8-głosowy) syntezator typu FM, którego cechuje znakomite brzmienie oraz niskie obciążenie procesora. Jest to bardziej rozbudowana wersja syntezatora Paula Kelletts DX10 FM.
Klikając na ikonę klawiatury znajdującą się w prawym górnym rogu interface możemy w łatwy sposób ukryć wirtualna klawiaturę wtyczki.

Wirtualne instrumenty jakie znajdziemy na pokładzie Fl Studio vol.2

Kolejne instrumenty opisane zostaną w trzeciej odsłonie tekstu: Wirtualne instrumenty jakie znajdziemy na pokładzie Fl Studio vol.3