Spectrasonics - Omnisphere konkurs Spectrasonics zapowiedział dziś rozpoczęcie konkursu na najlepszy remix wykorzystujący próbki instrumentu Omnisphere o którym pisaliśmy już wcześniej a który zapowiadamy jest na 15 września 2008 roku. Do udziału w konkursie uprawnieni są wszyscy zarejestrowani użytkownicy jakiejkolwiek aplikacji (wtyczki VST) ze stajni Spectrasonics.
Na potrzeby konkursu producent Omnisphere udostępnił 45 brzmień (sekwencji) ukazujących jednocześnie zaawansowane możliwości oraz potencjał drzemiący w oczekiwanej przez wielu wtyczce będącej następcą znanego modułu Atmosphere.

Wszystkie brzmienia dostępne są w formatach: Stylus RMX, REX2 i WAV. Każdy z uczestników konkursu może nadesłać dowolna liczbę traków wykorzystujących brzmienia wtyczki Omnisphere. Niezależnie od tego zwycięzca upoważniony jest tylko do odbioru jednej nagrody: Te wyłonione zostaną w jednej z trzech kategorii:

  • Najlepsza produkcja ze ścieżką wokalną
  • Najlepsza produkcja instrumentalna
  • Najbardziej kreatywna produkcja

Wszystkie nadesłane utwory oceniane będą przez jury w składzie Spectrasonics Team

Trójka zwycięzców wyłowiona zostanie już we wakacje (sierpień). Każdy z nich otrzyma darmową kopię wtyczki Omnisphere.

W chwili obecnej na stronie producenta znaleźć można już piątą odsłonę ukazującą kolejne tajniki wtyczki Omnisphere: Omnisphere Preview Video #5

Powyższe zawody dają możliwość wykorzystania namiastki możliwości jakie przyniesie ze sobą po premierze wtyczka Omnisphere. Spectrasonics Team stworzył naprawdę interesujące pętle”

Źródło: http://www.spectrasonics.net/omnisphere_teaser/