linplug Przez ostatnie kilka miesięcy laboratorium Linplug poświęciło wiele pracy w dopracowaniu najnowszej wersji wtyczki z serii RM. Już teraz mamy możliwość bliżej przyjrzeć się wtyczce RM V. Nadrzędną rzeczą było oczywiście zachowanie  prostoty w korzystaniu z pluginu, z jaką mogliśmy się zetknąć już w wersji IV. Stąd też wygląd instrumentu nie zmienił się zbytnio (co widać na załączonym screenie). Zastosowano nowy schemat barw przez co czytelność GUI jest dużo lepsza niż w poprzednich wersjach. Ograniczono do minimum konieczność posługiwania się myszą przy dostosowywaniu kluczowych parametrów.

Należy zwrócić uwagę, iż screen pokazuje pewne opcje, których nie znajdziemy w "piątce" - a także nie pokazuje tego co RM V ma do zaoferowania

rm V
RM V planowany jest na grudzień 2007

Prace nad RM V trwają od kilku miesięcy. Z pewnością te przedłużyłyby się gdyby nie Bart - człowiek od pisania kodu aplikacji. Obecnie nad wtyczką piecze sprawują 4 osoby. Wspomniany powyżej Bart zajmuje się stroną kodową oraz pracą nad nowymi możliwościami wtyczki, Pavol zajmuje się wersją na Mac. Brains pracuje nad wyglądem wtyczki (design), natomiast Peter całą organizacją.

Podczas pracy projektanci skupiali się szczególnie nad wdrażaniem pomysłów użytkowników oraz wszelkich ich potrzeb, rozwiązań szczególnie przydatnych podczas codziennej pracy w studio. Skutek tego jest taki, że we wtyczce na daremnie szukać takich opcji jak możliwość dostosowania położenia mikrofonu, czy rozbudowanej (rzędu gigabajtów) biblioteki brzmień.

Nowa wersja to około 50 różnych ulepszeń.
Projektanci z Linplug na pierwszym miejscu postawili design, który ma się przekładać czas, jaki musimy włożyć na wykonanie danej operacji (założeniem jest skrócenie tego czasu).
Opcje używane najczęściej znajdziesz pod "swoimi palcami".
Czas jaki firma Linplug włożyła nad opracowaniem najnowszej wersji RM V na pewno zaowocuje, a i być może przyczyni się do tego iż RM V stanie się wiodącym instrumentem perkusyjnym na rynku :)

Ostateczna cena wtyczki nie została jeszcze ustalona. RM V na pewno nie będzie droższy niż RM IV. Aktualizacja będzie zupełnie darmowa dla wszystkich klientów, którzy zakupili RM IV po 1 lipca. RM V dostępny będzie w wersji do pobrania ze strony producenta oraz w wersji DVD.