Spectrasonics - Omnisphere v1.5Spectrasonics to firma, która stworzyła najbardziej znane instrumenty na świecie. Trillian, Stylus czy Omnisphere są słyszane w radiowych przebojach codziennie. Druga już odsłona programu Omnisphere miała swoja premierę 30 kwietnia. Aktualne wydanie oznaczone jest numerem 2.2.0e

“Najważniejszym celem, jaki przyświecał nam podczas pracy nad Omnisphere 2 było to, aby syntezator zapewnił jak największą wolność twórczą każdej osobie, która będzie go używać” – mówi założyciel i dyrektor kreatywny Spectrasonics, Eric Persing. “Jest to pierwsza ‘wersja 2’ wśród naszych instrumentów programowych i jest po prostu niesamowita! Daliśmy z siebie wszystko w czasie tworzenia tych wszystkich funkcji i dźwięków na przełomie ostatnich lat i nie możemy się doczekać, co stworzą zainspirowani tym instrumentem użytkownicy Omnisphere 2.

spectrasonics omnisphere

Aktualizacja zawiera najbardziej pożądaną funkcję Omnisphere: import własnych próbek dźwiękowych użytkownika. Do tego dochodzą nowe funkcje oscylatora: 100-krotnie większa liczba przebiegów dla sekcji Oscylatora, płynnie przekształcane próbki Wavetable, nowa sekcja syntezy granularnej, ponad 3000 niezwykłych brzmień zaprojektowanych przez cenionych twórców barw z zespołu Spectrasonics, 25 nowych efektów oraz poszerzony interfejs obsługi. Kolejne, innowacyjne funkcje to Sound Match™, czyli błyskawiczne wyszukiwanie podobnych brzmień w kolekcji, oraz Sound Lock™ - niezwykle przydatna w tworzeniu nowych brzmień funkcja blokowania wybranych elementów barwy w trakcie przeglądania innych brzmień. To tylko kilka z TYSIĘCY nowych udogodnień, jakie oferuje Omnisphere 2.

Sugerowane ceny detaliczne:

Spectrasonics OMNISPHERE 2.0 1 699 zł

Spectrasonics OMNISPHERE 2.0 Upgrade 849 zł

[Aktualizacja: 23-12-2015] Jeżeli masz ciągły niedosyt jeśli chodzi o ilość brzmień, zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy ILIO, która udostępniła zestaw presetów Pulsar, na potrzeby wtyczki Omnisphere (w wersji 2.1).

[Aktualizacja: 30-01-2016] Fibonacci dla Omnisphere 2 to zestaw 120 presetów (brzmienia gitarowe, pady, itd.) całość wyceniono na kwotę ok 29 dolarów.

[Aktualizacja: 12-03-2016] Omnisphere v 2.2.0e wydany.

[Aktualizacja: 30-04-2016] ILIO udostępnił kolekcję 100 presetów Fire Water, przeznaczonych dla Omnisphere 2. Kolekcję wyceniono na kwotę: $35. Ta dostępna jest z poziomu strony ILIO.