Firma Native Instruments  zapowiedziała pojawienie się kolejnej już wersji Wtyczki Absynth 4, - czwartej generacji półmodularnego systemu, króry zasłynął dzięki unikalnym brzmieniom. Nowa wersja to przede wszystkim rozszerzone możliwości w projektowaniu nowych brzmień, dodatkowy oscylator, całkowicie odnowiona koncepcja modulacji. Liczne poprawki związane ze stabilnością, kompatybilność z systemem Kore i wiele innych...
Nowy Absynth to przede wszystkim nowa jakość brzmień. Interfejs aplikacji jest teraz w pełni elastyczny, dzięki czemu użytkownik sam może zdecydować jak połączyć ze sobą poszczególne bloki. NOwy WQave MOrph oraz Sync Glanural *tryb pracy oscylatora pozwalają na uzyskanie niespotykanych do tej pory brzmień strunowych instrumentów akustycznych.  

Zmiany w nowej wersji Absyntha nie ominęły bloku oscylatorów. Wprowadzenie globalnej obwiedni ADSR pozwoli na kształtiwanie nawet bardzo skomplikowanych brzmień szybko i intuicyjnie. Możliwość synchronizacji obwiedni z beatem - sprawia, że nowy absynth to narzędzie umiejętnie łączące możliwości step sequencerów z koncepcją obwiedni. Nowa wersja to widoczna poprawa przede wszystkim wydajności pracy w czasie rzeczywistym oraz automatyki. 16 suwaków na panelu głównym pozwala niemal bezpośrednio spawować kontrolę nad intrumentem.

Intrument sprzedawany będzie z zestawem 1200 brzmień, które przejrzeć będzie można za pośrednictwem zintegrowanej przeglądarki z zaawansowanymi możliwościami przeszukiwania. Brzmienia poukłane zostały w kategorie.

Cena $339 / €299  - możliwość zakupu bezpośrednio ze strony produycenta. Aktualizacja z wersji 3 za $119 / €99.