Audio Damage - Phosphor Phosphor w formacie VST/AU ze stajni Audio Damage to nowa propozycja instrumentu wtyczkowego zaprogramowanego na wzór cyfrowego syntezatora addytywnego alphaSyntauri  - pierwszego na świecie instrumentu, który wymagał do pracy komputera domowego. Pierwowzór zaprojektowany został w roku 1979 przez firmę Syntauri Corporation. Mózgiem instrumentu był computer Apple II. W czasie, kiedy za inne cyfrowe instrument trzeba było zapłacić 40000 dolarów alphaSyntauri dostępny był w cenie poniżej 1500 zielonych (cena nie uwzględniała komputera Apple II).

Phosphor VST zbudowano na bazie dwóch 16-częściowych oscylatorów, każdy z własną sekcją obwiedni. Wtyczka posiada wiele cech, których nie znajdziemy w pierwowzorze a wśród nich:

  • pełna kontrola velocity
  •  bogatsze możliwości modulacyjne
  •  pracujące synchronicznie LFO
  •  podwójna linia opóźniająca. 
  • Jednostki oscylatorów pracują w oryginalnych rozdzielczościach

Instrument może pracować również w trybie modern (wykorzystując współczesne częstotliwości próbkowania). Skutek? Bardziej wyrafinowane brzmienie - dla szybkiego rozeznania w sonicznych możliwościach instrumentu producent proponuje 80 gotowych presetów.

Audio Damage - Phosphor

Cena: $59. Kompatybilność: Windows (32-/64-bit) oraz Mac OS X (Intel) w formatach VST, AU.
Źródło:AudioDamage