Steinberg - WaveLab 7.0 edytor plików audio Steinberg Media Technologies zaprezentował kolejną wersję edytora audio WaveLab 7 (aktualna wersja oznaczona jest numerem 7.0.2) - aplikacji przeznaczonej do rejestrowania, edytowania, przywracania, publikowania plików audio. Program kierowany jest za równo do entuzjastów jak i osób profesjonalnie zaangażowanych w mastering. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć przebudowany graficzny interface użytkownika, co przekłada się przede wszystkim na obsługę podczas jednoczesnej pracy z wieloma oknami, nowe narzędzia renowacji nagrań (wtyczki DeNoiser, DeBuzzer czy DeClicker), obsługa wtyczek w formacie VST 3.0, 30 dodatkowych wtyczek, architektura w pełni wykorzystująca przetwarzanie wielowątkowe, czy system skalowania  oraz dokowania.

Program WaveLab dostępny jest w wersji pudełkowej (z poziomu sklepu online Steinberga) jak również u autoryzowanych dostawców Steinberga w cenie €599 / £497. Dostępna jest również wersja okrojona - WaveLab Elements 7 w cenie €99 / £82.
[Aktualizacja: 13-10-2010] Steinberg oddaje w nasze ręce darmową wersję WaveLab 7 Trial której z powodzeniem można używać przez 30 dni bez żadnych ograniczeń!
Ceny u jednego z polskich dystrybutorów:
• WaveLab 7 - 2700 zł brutto
• WaveLab Elements 7 - 425 zł brutto
• WaveLab 7 update z wersji 6 - 425 zł brutto
• WaveLab 7 upgrade z wersji Studio 6 - 425 zł (cena promocyjna, ulegnie zmianie!)
• WaveLab Elements 7 update z wersji Essential 6 - 215 zł brutto
• WaveLab Elements 7 upgrade z wersji LE 6/7 - 215 zł brutto
Źródło: Steinberg