Modartt - Pianoteq Play   Pianoteq Play VST to okrojona wersja wtyczki Pianoteq 3 VST a której producentem jest firma Modartt. Wtyczka posiada dokładnie taki sam zestaw brzmień jakie znajdziemy w wersjach Pianoteq 3 oraz Pianoteq Pro. Uproszczony bardziej przyjazny interface zaprojektowano z myślą o użytkownikach, którym nie w głowie kręcenie gałkami, a którzy wolą wykorzystać potencjał zaprogramowanych przez producenta presetów. Pianoteq Play posiada możliwość instalowania rozszerzeń (add-ons), które pozwolą na rozbudowanie wtyczki o dodatkowe brzmienia, czy nawet instrumenty. Co więcej aktualizacje dodatków udostępniane są bez żadnych opłat. Doskonałym dodatkiem może okazać się darmowe rozszerzenie z brzmieniami takich instrumentów jak chociażby elktryczne pianino CP80.
Producent nie pozostawił użytkownikowi wtyczki Pianoteq Play zamkniętej drogi, dlatego też w każdym momencie możemy zaktualizować wtyczkę do bardziej rozbudowanych wersji.

Pianoteq Play jest już dostępne i kosztuje 99 USD. Jest kompatybilne z 3 platformami, w 3 formatach: Windows (VST i RTAS), Mac OS X (AU, VST i RTAS) i Linux (VST).
Dla wszystkich, którzy chcieliby przetestować wtyczkę Pianoteq Play, producent przygotował wersję trial. Wersja trial dostarczana jest wraz ze wszystkimi dostępnymi dodatkami. Ograniczenia wersji demonstracyjnej polegają na konieczności zrestartowania wtyczki co 20 minut oraz brakiem brzmień wybranych nut: F#1, G#1, A#1, C#5, D#5, F#5, G#5 oraz A#5.

Źródło: Modartt