AudioRealism - BassLine v2.5 Markę wtyczki BassLine firma Audiorealism buduje od roku 2003. W roku 2007 firma zaprezentowała drugą odsłonę wtyczki, która pocągnęła za sobą kilka znaczących usprawnień oraz nowych własności w szczególności na płaszczyźnie brzmienia. A to wszystko za sprawą kalibracji ustawień pluginu dla jeszcze wierniejszego odwzorowania oryginału.

Dzięki zastosowaniu analizatora wzorców możliwe stało się edytowanie poszczególnych przebiegów, a co więcej wykrywanie wzorca na podstawie analizy plików audio.

Posłuchaj prezentacji możliwości brzmienowych wtyczki:

ABL Rawks 2: {audio}http://www.audiorealism.se/abl/demos/ABL2rawks.mp3{/audio}

Acid-polyp: {audio}http://www.audiorealism.se/abl/demos/acid-polyp.mp3{/audio}

 

Firma AudioRealism prezentuje kolejną wersję wtyczki BassLine.  Co nowego w wersji 2.5?

 

  • dodano możliwość eksportu wzorów MIDI
  • dodano możliwość zdalnego sterowania wtyczką za pomocą klawiatury MIDI
  • poprawiono działanie filtra co przełożyło się na jakość brzmienia
AudioRealism - BassLine v2.5

[Aktualizacja: 02-05-2012] Firma Audiorealism zapowiedziała dostępność testowej, 64-bitowej wersji wtyczki Bass Line (v2.9).

Wraz z aktualizacją otrzymujemy: pełne wsparcie dla 64-bitowej wersji, poprawioną kompatybilność z systemami Windows, usprawnienia w śilniku odpowiedzialnym za emulację modłu 303, posortowane brzmienia. Obok wersji 2.9 beta instaluje się również wersja 3.0. W przypadku nieposiadania licencji na powyższą wersję plugin uruchamia się w trybie demo.

[Aktualizacja: 09-03-2013] AudioRealism udostępnił 64-bitowe wydanie wtyczki z przeznaczeniem ABL2 pod systemy operacyjne: Windows oraz Mac OS X. Aktualizacja dostępna jest za darmo dla wszystkich właścicieli 32-bitowych wersji. Inne zmiany w minimalny sposób wpłyną na dotychczasowe funkcjonowanie wtyczek.

[Aktualizacja: 24-07-2013] AudioRealism prezentuje zaktualizowane wydanie pluginu ABL2 (v2.9.1.5) z poprawką dla modułu MIDI out.

Źródło: AudioRealism