Native Instruments - Scarbee MM-BassNative Instruments zaprezentował wtyczkę Scarbee MM-Bass - opartą na bibliotece brzmień Scarbee Black Bass library, do odtwarzania której wykorzystano możliwości silnika samplera Kontakt. Wtyczka sprawdzi się znakomicie w gatunkach funk, hip-hop, disco. Wtyczka powstała we współpracy z producentem Nile Rodgersem i dostępna jest w dwóch wersjach.
Producent zsamplował brzmienia wszystkich 4 strun instrumentu na dziewięciu poziomach velocity. W wyniku powyższego działania uzyskano 3 GB próbek (wersja standardowa) oraz 12 GB na potrzeby wersji Ampled. Dzięki zastosowaniu systemu profili, wtyczka za jednym kliknięciem myszy gotowa jest do pracy w różnych gatunkach muzycznych.  Dodatkowe możliwości personalizacji parametrów takich jak wbudowane efekty czy equalizacja sprawiają, że kontrola nad brzmieniem jest jeszcze większa a praca z wtyczką bardziej elastyczna.
Brzmienia wtyczki wykorzystują najnowsze algorytmy samplera Kontakt, dzięki czemu zachowane są nawet najdrobniejsze szczegóły brzmienia oryginału. Brzmienie jest tak autentyczne że niemal nie do odróżnienia od pierwowzoru nawet przez muzyków profesjonalnie zajmujących się grą na instrumentach basowych.
Zastosowanie autentycznych artykulacji oraz technik, które zą automatycznie wyzwalane w oparciu o zagraną nutę.

Native Instruments - Scarbee MM-Bass

Co nowego?
  • Dodatkowe możliwości vibrato z poziomu kółka modulacji bądź aftertouch
  • profile odtwarzacza
  • przesunięto rozmieszczenie brzmień o jedą oktawę
Koszty: (wersja standard) $119/€99 wersja "Amped". Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem wtyczek Black Bass bądź Black Bass - Amped, pobierając aktualizację playera Kontakt do wersji 3.5 otrzymasz odpowiednio wtyczki Scarbee MM-Bass oraz MM-Bass - Amped (wzbogacone o nowy interface oraz manual).

Źródło: Native Instruments