D16 Group - Shioitor D16 Group zapowiedziała wtyczkę Shioitor nowy wirtualny syntezator w postaci wtyczki vst cechującej się bogatym brzmieniem o analogowym charakterze, które spełni potrzeby nawet najbardziej żądnych super brzmienia muzyków czy producentów brzmienia, którzy wykorzystują tego typu wtyczki na co dzień. Data premiery jak i cena nie są jeszcze znane. Wtyczka dostępna będzie za równo dla użytkowników Windows oraz Mac oS X w formatach VST oraz AU.

Wtyczka Shioitor wykorzystuje architekturę warstw (maksymalnie 8) dzięki czemu możliwości kształtowania nowych barw są niemal nieograniczone. Każdą warstwę można swobodnie przypisać do dowolnego kanału MIDI bądź strefy na klawiatyrze. Sygnał audko można skierować do dowolnych wyjść. Dzięki zastosowaniu warstw możemy grać kilkoma brzmieniami na raz przez co praca z wtyczką jest bardzo efektywna przy jednoczesnej oszczędności pamięci oraz cykli CPU (brak konieczności wczytywania kolejnych kopii wtyczki)
Wtyczka może pracować w trybie mono bądź polifonicznym, każda warstwa może grać jednocześnie 16 głosami polifonii (w zależności od mocy obliczeniowej procesora). Powyższe ustawienia są niezależnie dla każdej warstwy. Wtyczka może pracować również w trybie Unison (możliwość ustawień parametrów, Cut-off, panoramy, strojenia oraz rozproszenia).

D16 Group - Shioitor

Producent wbudował we wtyczkę efekt chorusa, którego ustawienia zostały  zredukowane do najbardziej pożądanych.
Dzięki zastosowaniu menadżera presetów wszystkie brzmienia podzielone są na grupy. Producent daje dodatkowo możliwość przeszukiwania brzmień. Presety dostarczane przez producenta opracowane zostały przez wielu znanych artystów, jeżeli wolisz jednak eksperymenty oraz zabawę w tworzenie własnych presetów, wtyczka Shioitor wciągnie Cię na co najmniej kilka godzin.
Producent dostarcza wtyczkę z 4 skórkami do wyboru. Ustawienia co do wybranej skórki trzymane są razem z projektem programu hosta.
Wbudowany arpeggiator pracuje w jednym z sześciu trybów, jest w pełni zsynchronizowany z programem hostem, posiada wbudowaną bramkę.
Źródło:D16 Group