d16Group - Nithonat v1.0 zapowiedźNithonat to emulacja kolejnego legendarnego automatu perkusyjnego, tym razem wybór padł na 606-stkę, której brzmienie wykorzystywane było niejednokrotnie przez wielu artystów w produkcjach elektro, Hip-hop czy R'n'B.  Wszystkie instrumenty Nithonata są w pełni syntezowane (tor przetwarzania nie zawiera sampli). Producent wzbogacił wtyczkę o parametry, których nie posiadał jego protoplasta, dzięki czemu użytkownik posiada pełniejszą kontrolę nad uzyskanym brzmieniem.

Funkcjonalność i sposób obsługi Nithonata są podobne do wcześniejszych produkcji ze stajni D16, dzięki czemu ten plug-in jest bardzo łatwy w użyciu oraz niezwykle inspirujący.
Interfejs Nithonata jest utrzymany w stylu dobrze znanego wszystkim Phoscyona. Wkoncu dwa plug-iny wracają jak bracia, ramię w ramię.

Wtyczka dostępna jest za równo dla użytkowników platformy Windows jak i Mac OS X w formacie VST oraz AU w cenie 79 Euro. Dla wszystkich zainteresowanych wcześniejszym sprawdzeniem działania wersja demo do pobrania ze strony producenta. Od czasów zapowiedzi wtyczki producent zdażył poprawić interface jak i poprawić sporą część funkcji.

 

W oryginalnym 606 jedynym parametrem jaki mogliśmy edytować był parametr głośności. W wersji softwarowej znajdziemy dodatkowe możliwości kształtowania oraz kontroli brzmienia, przez co bardzo łatwo stworzymy nietypowe brzmienia perkusyjne. Nithonat posiada unikalne i bardzo charakterystycznie brzmiące próbki hi-hatów oraz cymbals, a to wszystko dzięki zaawansowanej emulacji oryginalnych obwodów.

Nithomat posiada wbudowany własny sequencer, każdą ścieżkę możemy edytować w prosty sposób. Sam interface jest bardzo czysty, przez co wtyczka jest łatwa w użyciu.

 [Aktualizacja: 19-12-2010] Producent udostępnia zaktalizowaną wersję wtyczki Nithonat.

Wykaz zmian:

  • Przygotowano wtyczke do pracy w środowisku Leopard (Mac OS X 10.6.x).
  • Usunięto błąd występujący przy jednoczesnej pracy z kilkoma różnymi wtyczkami producenta
  • Usunięto błąd związany z wczytywaniem/zapsem bieżącego patternu
  • Usunięto problem dotyczący nazw presetów

[Aktualizacja: 25-05-2010] Tylko do 25 czerwca możesz nabyć wtyczkę Nithonat w promocyjnej cenie 39 Euro (cena poza promocją - 79 Euro).

Źródło: D16Group