Image Line - Sawer v 1.0Image-Line zaprezentował zaktualizowaną wersję wtyczki Sawer (1.0.3) Producent szczególny nacisk położył na obwiednie oraz filtry, dzięki czemu uzyskano bardzo charakterystyczne brzmienie, o którym możemy przekonać się na własne uszy pobierając wersję demonstracyjną, bądź odsłuchując prezentację możliwości brzmieniowych bezpośrednio ze strony producenta. Sawer to odpowiednik pochodzącego z lat 80-tych sowieckiego syntezatora Polivoks. Wtyczkę w wersji natywnej znajdziemy prawdopodobnie w Fl Studio 9 (plugin pracować będzie w trybie demo).

Pierwowzór - syntezator Polivoks, analogowy syntezator nie był zbyt stabilny, bardzo ciężko było utrzymać strojenie oscylatorów, problem znika oczywiście z chwilą pojawienia się jego odpowiednika w programowej wersji.

Podczas programowania wtyczki Sawer, producent przez przypadek niewłaściwie ustawił pewną zmienną co spowodowało natychmiastowe wzmocnienie brzmienia bas, poprzez dodanie przyjemnego szumu co bardzo wzbogaciło soniczne doznania. W ten oto sposób narodziło się charakterystyczne brzmienie wtyczki Sawer.

Image Line - Sawer v 1.0

Sawer dostępny jest w formacie VST instrument (wersja okienkowa) Windows.

Źródło: Image-Line